کد خبر: ۴۸۱۰۸۷
زمان انتشار: ۱۴:۳۳     ۰۵ آذر ۱۳۹۹
منتخبین خانه مطبوعات استان قم با صدور بیانیه‌ای ضمن قدردانی از اعتماد جامعه خبری و مطبوعاتی قم به واسطه رای آنان در این انتخابات، همچنین زحمات هیئت مدیره قبلی، عزم و همت خود را برای فراهم کردن پایگاهی برای صمیمیت و همدلی همه اصحاب رسانه قم اعلام کرد.
به گزارش پایگاه 598، همزمان با میلاد با سعادت امام حسن عسگری (ع)، منتخبین خانه مطبوعات استان قم با صدور بیانیه‌ای ضمن قدردانی از اعتماد جامعه خبری و مطبوعاتی قم، همچنین زحمات هیئت مدیره قبلی، عزم و همت خود را برای فراهم کردن پایگاهی برای صمیمیت و همدلی همه اصحاب رسانه قم اعلام کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

مطبوعات و رسانه‌ها به عنوان یکی از ارکان مهم پیشرفت هر کشور نقش مهمی در آگاهی بخشی به مردم و تصمیم سازی برای مدیران جامعه دارند که به همین سبب گاهی از آنها به عنوان رکن چهارم مردمسالاری یاد می‌شود.

به منظور دستیابی و صیانت از این جایگاه رفیع اتحاد و انسجام جامعه خبری و رسانه‌ای برای نقش آفرینی موثر امری حیاتی و بی‌جایگزین است . ناگفته نیست، فراگیرترین تشکل صنفی این قشر فرهیخته و آمیخته با فرهنگ و سیاست و جامعه  «خانه مطبوعات» است که تبلور بخش این نگاه بلند است .

این تشکل صنفی در استان قم نزدیک به دو دهه قبل به همت پیشکسوتان رسانه ای تاسیس شده و در طول سال‌های فعالیت خود تجربه‌های گرانبهایی برای نسل امروز رسانه‌های قم اندوخته است.

ارائه خدمات صنفی اعم از آموزشی، رفاهی و فرهنگی به خبرنگاران و جامعه رسانه ای قم از جمله اقدامات قابل تقدیر ادوار گذشته خانه مطبوعات قم بوده است که با زحمات هیئت مدیره ادوار مختلف محقق شده است.

منتخبین انتخابات هیئت مدیره خانه مطبوعات قم در دوره جدید ضمن قدردانی از اعتماد جامعه خبری و مطبوعاتی قم به واسطه رای آنان در این انتخابات و همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در برگزاری انتخابات، از تلاش‌های هیئت مدیره محترم در دوره اخیر که عمدتا از اساتید و پیشکسوتان رسانه‌ای قم هستند تقدیر مجدد به عمل آورده و حضور آنها را در کنار خود، فرصتی مغتنم برای ارتقاء سطح کیفی و ارائه خدمات بهتر به خبرنگاران قم می‌دانند و بر این باور است که سرمایه‌های کم نظیر جامعه رسانه‌ای قم اعم از ویژگیهای بومی و انقلابی شهر مقدس قم و نیروی انسانی توانمند و خبره رسانه‌ای در این استان، می‌تواند قم را به جایگاه الگو بخشی در مسائل ملی اصحاب رسانه برساند.

منتخبین اهالی رسانه قم در نخستین گام تلاش خواهند کرد صرفا با نگاه صنفی و همچنین با استفاده از تمام ظرفیتهای جامعه خبری قم، در چارچوب اساسنامه همراه با شفافیت و دقت در اطلاع رسانی مقررات، موانع عضویت برخی از فعالین رسانه‌ای استان را رفع کرده و ضمن ارتقاء خدمات رفاهی و آموزشی در کنار تسهیل در برقراری ارتباط بیش از پیش با اعضای خانه، نسبت به عملکرد خویش پاسخگوی بهتری باشند و مطالبات خبرنگاران قم را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.

منتخبین دوره جدید با افتخار اعلام می‌دارند عزم و همت ما بر آن خواهد بود تا خانه مطبوعات پایگاهی برای صمیمیت و همدلی و همچنین تکریم و خدمت برای همه اصحاب رسانه قم اعم از مدیران و خبرنگاران شاغل در رسانه‌های مکتوب و مجازی گردد.

در این مسیر قطعا مشارکت و مساعدت اصحاب رسانه در آنچه برشمردیم در پویایی و هم افزایی خانه مطبوعات و نیل به بایسته‌ها و شایسته‌ها موثر خواهد بود.

هیئت مدیره منتخب اعضای خانه مطبوعات استان قم در آغاز راه خدمت رسانی از کلیه خبرنگاران، پیشکسوتان، صاحب نظران جامعه ای رسانه‌ای استان قم دعوت بعمل می‌آورد ما را در این مسیر یاری نمایند تا ان‌شاءالله بتوانیم خانه مطبوعاتی در شأن و برای «همه» اهالی رسانه قم داشته باشیم.

امضاء کنندگان: مهدی بخشی سورکی، سید مهدی حسینی، یوسف شعبانعلی، علی شعبانی، حسین طالب علی، فاطمه عسگری، سیدسعید سیدهاشمی، محمد حسین همتی نژاد، فخرالدین یوسف پوراخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها