کد خبر: ۴۸۱۷۰۱
زمان انتشار: ۱۱:۰۲     ۲۲ آذر ۱۳۹۹
دادگاه قانون اساسی اتریش (VfGH) قانون ممنوعیت حجاب در این کشور را لغو کرد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ابنا، در جلسه عصر روز گذشته جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۹ این دادگاه، قانون "ممنوعیت روسری در مدارس ابتدایی" که پیش از این تصویب و از پاییز سال ۲۰۱۹ اجرا می‌شد، خلاف قانون اساسی اعلام شد و دادگاه قانون اساسی آن را لغو کرد.

به گزارش خبرنگار ابنا از وین، قضات این دادگاه اعلام کردند که قانون منع روسری، با بی طرفی مذهبی و ایدئولوژیک دولت منافات دارد و برابری شهروندان را نقض می‌کند.

به دستور دادگاه قانون اساسی، صدراعظم اتریش باید بلافاصله این حکم را ابلاغ و لغو قانون سابق را اعلام کند.

لازم به ذکر است که قانون جنجالی منع حجاب در مدارس ابتدایی، توسط آخرین دولت ÖVP-FPÖ تصویب شده بود و عناصر اسلام ستیز سعی داشتند که آن را پس از مدارس ابتدایی، به دبیرستان‌ها و سپس دانشگاه‌ها و ادارات سرایت دهند.

در واکنش به این اقدامات، مسلمانان اتریش، با محوریت جامعه شیعیان، اقدامات قانونی متعددی انجام داده و شکایت خود را به دادگاه قانون اساسی رساندند.

خوشبختانه این فعالیت‌ها نتیجه داد و دادگاه مذکور، عصر امروز حکم نهایی خود را صادر کرد؛ لذا زین پس دانش‌آموزان مسلمان مجبور نیستند که برای رفتن به مدرسه، کشف حجاب نمایند.

این موفقیت بزرگ را به مسلمانان و فعالان حقوق شهروندی اتریش - بویژه «حجت الاسلام والمسلمین منتظری مقدم» امام و رییس مرکز اسلامی امام علی(ع) وین، به عنوان کانون همگرایی جامعه شیعیان اتریش - تبریک می‌گوییم.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها