کد خبر: ۴۸۳۳۳۸
زمان انتشار: ۱۰:۱۹     ۰۸ بهمن ۱۳۹۹
شکایت از آقای رئیسی سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا به دلیل نشر اکاذیب علیه شهر قم و نمازجمعه قم توسط تعدادی از مردم قم رسماً در قوه قضائیه ثبت گردید.
به گزارش پایگاه 598، پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) نوشت: در پی اظهارات خلاف واقع «علیرضا رئیسی» سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره شهر قم، چندتن از شهروندان قمی با حضور در دادگستری قم، رسما از وی شکایت کرد.

در بخشی از متن شکوائیه این شهروندان آمده است: "مطالبی که اخیرا جناب آقای علیرضا رئیسی، معاون وزیر بهداشت و سخنگوی ستاد مقابله با کرونا بیان کرده‌اند؛ اتفاقی به نظر نمی‌رسد بلکه نشان از استمرار جریان قم هراسی است. هرچند گوینده چنین قصدی نداشته باشد. جریانی که با انتساب دروغ بزرگ شروع کرونا از قم آغاز شد و حال آن که به اذعان مقامات وزارت بهداشت قم منشا ویروس کرونا نبوده است؛ بلکه نخستین شهری بوده است که این ویروس در آن شناسایی و شجاعانه از سوی مسئولان اعلام شد".

رئیسی در جلسه 27 دی ماه ستاد ملی مقابله با کرونا با نشان دادن تصویری گزینش شده از حضور مردم در فضای باز یک هئیت عزاداری در قم به رئیس جمهور، می‌گوید: "در نماز جمعه‌ای که برگزار کردند، هیچ پروتکل بهداشتی رعایت نشده" و "کسانی که با بی‌مبالاتی این برنامه‌ریزی‌ها را می‌کنند بدون تعارف مسئول مرگ مردم ما در پیک بعدی هستند و باید مجازات شوند. این ثواب کردن نیست اینها دارند آدم می‌کشند."

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین مدعی شده بود که "در قم هیچ‌ گونه پروتکل بهداشتی رعایت نمی‌شود و تنها ۳۰ درصد مردم از ماسک برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا استفاده می‌کنند.

وی پیش‌تر نیز در اظهاراتی که خلاف واقع بودن آن توسط خود وزارت بهداشت محرز شد؛ گفته بود: "منشأ بیماری کرونا در کشور، واضحاً و مشخصاً در ارتباط با تعدادی کارگر چینی و دانشجویانی است که در بهمن ماه به چین رفت و آمد کرده‌اند و در استان قم سکوت و یا حضور داشته‌اند."

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۱
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها