کد خبر: ۴۸۳۴۱۴
زمان انتشار: ۰۲:۵۰     ۱۱ بهمن ۱۳۹۹
چند ساعت پیش به صدا در آمدن صدای آژیر خطر در غرب تهران، باعث نگرانی برخی از شهروندان تهرانی شده است. طرح شایعاتی همچون سقوط هواپیمای مسافربری و فعال شدن صدای آژیر به دلیل نقص فنی پرواز ترکیش ایر در شرایطی مطرح شد که این ۲ اتفاق هیچ ارتباطی با یکدیگر نداشته و فاصله فرودگاه امام(ره) تا محله شهرک آزمایش تهران گواه بی ارتباطی این ۲ اتفاق با یکدیگر بوده است.
به گزارش پایگاه 598، پیگیری های خبرنگاران از مسوولان در دقایق ابتدایی به جایی نرسید؛ تا اینکه «حمیدرضا گودرزی» معاون امنیتی استانداری تهران گفت: این صدا به دلیل اختلال در یکی از سیستم‌های صوتی (دزدگیر) یکی از مراکز در حوالی شهرک آزمایش بود که بعد از چند دقیقه نیز قطع شد.

درجاتی مدیرکل ستاد بحران تهران در ارتباط مستقیم با شبکه خبر در این خصوص گفت: سامانه بارشی در گردنه قوچک و جاجرود شدید بود و آب به آژیر نفوذ کرد.

امیرحسین یزدان پناه، مدیرکل بحران تهران نیز نفوذ آب به آژیر یک مجموعه را دلیل به سدا درآمدن آن معرفی کرده است.

شنیده شدن صدای آژیر در برخی مناطق غربی پایتخت از یک سو و طرح خبر تغییر مسیر پروازی ترکیش ایر از سوی دیگر بستر شایعات فضای مجازی را در ساعات بامدادی روز شنبه فراهم کرد.

طرح شایعاتی همچون سقوط هواپیمای مسافربری و فعال شدن صدای آژیر به دلیل نقص فنی پرواز ترکیش ایر در شرایطی مطرح شد که این ۲ اتفاق هیچ ارتباطی با یکدیگر نداشته و فاصله فرودگاه امام(ره) تا محله شهرک آزمایش تهران گواه بی ارتباطی این ۲ اتفاق با یکدیگر بوده است.

در همین راستا روابط‌عمومی فرودگاه امام‌ خمینی (ره) در اطلاعیه ای ضمن تکذیب این شایعه اعلام کرد: خلبان هواپیمای ترکیش‌ایر به دلیل شرایط جوی، مسیر خود را به سمت باکو تغییر داد و با پایدار شدن شرایط جوی این هواپیما به تهران باز خواهد گشت. هم اکنون هم با مناسب شدن شرایط جوی، دو پرواز ایران ایر و ماهان در این فرودگاه فرود آمدند.
منبع : مشرق
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها