نشانی پایگاه خبری ‌۵۹۸ درفضای مجازی: اینستاگرام: https://www.instagram.com/hashtag_598                                  ایتا: https://eitaa.com/www_598_ir                                       توییتر: Twitter.com/www_598_ir                                       تلگرام: telegram.me/www_598_ir              
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۳۷۹۰
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۲
بهره‌برداری ضدانقلاب از یک اظهارنظر نسنجیده درباره سلاح هسته‌ای؛
ادعای علوی مبنی بر احتمال ساخت سلاح هسته‌ای -که کاملا بر خلاف مواضع و فتوای رهبر انقلاب می‌باشد- نقش‌آفرینی در همان پازلی است که در روزهای گذشته توسط رسانه‌های آمریکایی همچون وال‌استریت ژورنال، با هدف ایجاد اجماعی جهانی بر علیه برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران طراحی شده بود.
سرویس سیاسی پایگاه 598؛ احسان اشرفی/ شب گذشته، حجت الاسلام محمود علوی، وزیر اطلاعات دولت تدبیر و امید در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما، اظهارات عجیب و نسنجیده‌ای را پیرامون ساخت سلاح هسته‌ای بیان داشت.

او در این برنامه با اشاره به فتوای مقام معظم رهبری مبنی بر حرام بودن سلاح هسته‌ای عنوان کرد: "مقام معظم رهبری در فتوایشان فرمودند که تولید سلاح هسته‌ای حرام وخلاف شرع است و جمهوری اسلامی سراغ آن نمیرود اما اگر گربه‌ای را گوشه‌ای گیر بیاندازند ممکن است رفتارش با گربه آزاد فرق کند؛ اگر ایران را به آن سمت هل دهند آنوقت تقصیر ایران نیست."

ادعای علوی در خصوص احتمال ساخت سلاح هسته‌ای در حالی مطرح می‌شود که تاکنون چندین بار رهبر معظم انقلاب، "حرام بودن" ساخت، نگه‌داشت و بکارگیری این قبیل از تسلیحات را به صراحت اعلام و در این خصوص فتوا صادر کرده‌اند.

رهبر انقلاب در بهمن ماه سال ۸۸ تصریح کردند: "ما اعتقاد به بمب اتم نداریم، به سلاح اتمی نداریم؛ دنبالش هم نخواهیم رفت. برطبق مبانی اعتقادی ما، مبانی دینی ما، به کار بردن اینگونه وسائل کشتار جمعی اصلاً ممنوع است، حرام است؛ این، ضایع کردن حرث و نسل است که قرآن آن را ممنوع کرده؛ ما دنبال این نمی‌رویم..."

ایشان همچنین در سال ۸۹ و در پیامی به نخستین کنفرانس بین‌المللی خلع سلاح و عدم اشاعه فتوای تحریم استفاده از سلاح‌های اتمی را تکرار کردند: "به اعتقاد ما افزون بر سلاح هسته‌ای، دیگر انواع سلاح‌های کشتار جمعی، نظیر سلاح شیمیایی و سلاح میکروبی نیز تهدیدی جدی علیه بشریت تلقی می‌شوند. ملت ایران که خود قربانی کاربرد سلاح شیمیایی است، بیش از دیگر ملت‌ها خطر تولید و انباشت این گونه سلاح‌ها را حس می‌کند و آماده است همه‌ی امکانات خود را در مسیر مقابله با آن قرار دهد. ما کاربرد این سلاح‌ها را حرام، و تلاش برای مصونیت بخشیدن ابناء بشر از این بلای بزرگ را وظیفه‌ی همگان می‌دانیم."

رهبر انقلاب در مهر ماه ۹۸ نیز بار دیگر بر «حرام‌بودن» سلاح هسته‌ای تاکید کرده و اظهار داشتند: "ما با وجود اینکه می‌توانستیم در این راه قدم برداریم، براساس حکم اسلام عزیز کاربرد این سلاح را حرام قطعی شرعی اعلام کردیم، بنابراین هیچ دلیلی ندارد که برای تولید و نگه‌داشت سلاحی که استفاده از آن مطلقاً حرام است، هزینه کنیم."

علی‌رغم تاکیدات مؤکد رهبر معظم انقلاب مبنی بر حرام بودن ساخت سلاح هسته‌ای، سال‌هاست که دشمنان، با تکیه بر اسناد دروغین و جعلی سعی دارند تا جمهوری اسلامی را به تلاش برای ساخت سلاح هسته‌ای متهم کنند.

با این حال اظهارات شب گذشته وزیر اطلاعات فضا را برای آغاز پروپاگاندای عظیم رسانه‌ای بر علیه برنامه هسته‌ای ایران مهیا کرده تا جایی که بلافاصله پس از این اظهارات نسنجیده-که کاملا بر خلاف نص صریح بیانات رهبرانقلاب می‌باشد- دشمنان جمهوری اسلامی با بهره‌برداری از این مواضع محمود علوی، مدعی شدند که فتوای رهبری انعطاف پذیر بوده و ایران تحت شرایطی به سمت ساخت سلاح هسته‌ای حرکت خواهد کرد!


اتهام‌زنی علیرضا نادر، عضو بنیاد ضدایرانی دفاع از دموکراسی‌ها علیه برنامه هسته‌ای ایران
بر مبنای سخنان محمود علوی


این در حالی است که فتوای رهبرانقلاب هیچ‌گونه تبصره و استثنایی نداشته و بنابر نظر پژوهشگران، حکمی الهی و ابدی است.

متاسفانه بایست گفت که علوی با این اظهارات دقیقا در همان پازلی نقش‌آفرینی کرده که در روزهای گذشته توسط رسانه‌های آمریکایی -همچون وال‌استریت ژورنال با اعلام اخباری مبنی بر کشف مواد رادیواکتیو در سایت‌های اعلام نشده ایران- با هدف ایجاد اجماعی جهانی بر علیه برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران طراحی شده است.

احتمال ساخت بمب هسته‌ای -که نخستین بار از زبان یک مقام رسمی جمهوری اسلامی بیان می‌شود- می‌تواند صدمات جبران ناپذیری را بر حیثیت جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی وارد نماید؛ اظهاراتی که بی تردید با سیاست‌های کلی نظام در تضاد می‌باشد.

این سخنان در حالی توسط وزیر اطلاعات دولت تدبیر و امید مطرح می‌شود که حسن روحانی در میتینگ‌های انتخاباتی سال ۹۶ مدعی شده بود که زبان گفت‌وگو با دنیا را بهتر از رقبا بلد هستند؛ حال بایست پرسید این چه زبان گفت‌وگویی است که به واسطه اظهارات نسنجیده یک وزیر، جمهوری اسلامی ایران در آستانه روزهای سرنوشت ساز پیش رو در مظان اتهام کشورهای جهان برای ساخت بمب هسته ای قرار می‌گیرد؟!

به هر حال وزیر اطلاعات، اکنون بایست پاسخگوی اظهارات نسنجیده خود که مورد بهره برداری دشمنان جمهوری اسلامی قرار گرفته، باشد؛ بی‌تردید سخنان شب گذشته او این بار نقاشی روی بوم دشمنان بوده است!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: