نشانی پایگاه خبری ‌۵۹۸ درفضای مجازی: https://www.instagram.com/www_598_ir/   ایتا: https://eitaa.com/www_598_ir                                       توییتر: Twitter.com/www_598_ir                                       تلگرام: telegram.me/www_598_ir              
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۴۱۱۵
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس دستگاه قضا، امروزدوم اسفندماه به همراه جمعی از مسئولان عالی قضائی به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد.

به گزارش پایگاه 598، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس دستگاه قضا در بیست و دومین سفر استانی خود، امروز دوم اسفندماه  به همراه جمعی از مسؤولان عالی قضائی به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد.

 دیدار با نخبگان و اقشار مردم،حضور در جلسه شورای اداری، بررسی مشکلات کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی استان برای بازگشت به چرخه تولید، دیدار با قضات و کارکنان دستگاه قضا در استان،  و بررسی مشکلات دستگاه قضایی و ملاقات مردمی از جمله برنامه‌های سفر یک روزه آیت‌الله رئیسی و هیات همراه در کهگیلویه و بویراحمد است.

تکمیلی:

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در بازدید از زندان مرکزی یاسوج در جمع خبرنگاران با اشاره به اشتغال‌زایی و حرفه‌آموزی ۶۰ درصدی در زندان یاسوج این آمار را بسیار خوب توصیف کرد و اظهار کرد: زندان باید جایی اصلاح مجرمین باشد که مانند دادرسی یک وظیفه مهم است که همه باید به این امر کمک کنند تا نرخ جرم پایین بیاید و تکرار جرم نداشته باشیم و سرکار به زندان‌ها نیفتد.

رئیس قوه قضاییه با تمجید از عملکرد یک سرباز که حقوق خود را برای آزادی یک زندانی هدیه کرده بود  گفت: این یک احساس خوب است و همه ما از این اقدامات انجام دهیم علاوه بر خداخواهی دیگر خواهی را در دستور کار قرار دهیم.

وی در ادامه با بیان اینکه تا آنجا که ممکن است نباید مجازات حبس داشته باشیم خاطرنشان کرد: جایگزینی مجازات حبس وظیفه قانونی و شرعی است وقتی چاره‌ای نداشته باشیم باید به حبس روی بیاوریم.

وی با اشاره به سخن رهبری که فرمودند زندان باید آموزشگاه نیکی‌‌ها باشد افزود: درخواست من این است که با همه توان به اصلاح مجرمین روی بیاوریم.

آیت‌الله رئیسی در پاسخ به سوالی مبنی بر لزوم جابه‌جایی زندان یاسوج که بر سر راه فرودگاه قرار گرفته خاطرنشان کرد: نه فقط در یاسوج بلکه در همه نقاط کشور به دنبال جابه‌جایی زندان‌ها از کالبد شهرها به مکان‌های دیگر هستیم تا نقاط فعلی محلی برای ارائه خدمات اجتماعی باشد.

وی از استاندار و سایر مسؤولان خواست تا نسبت به رفع این مشکل و جابه‌جایی زندان یاسوج همکاری لازم را انجام دهند.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: