خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.             
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۴۵۰۹
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: قطعنامه شورای حکام از نظر ما غیر سازنده تلقی می‌شود و روی مذاکرات ما در برجام و نوع نگاه ما به آژانس اثر منفی می‌گذارد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از باشگاه خبرنگاران: رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: قطعنامه شورای حکام از نظر ما غیر سازنده تلقی می‌شود و روی مذاکرات ما در برجام و نوع نگاه ما به آژانس اثر منفی می‌گذارد.

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با جلسه امروز جهانگیری و ارتباط با شورای حکام اظهار داشت: این جلسه راجع به آن موضوع نیست.

واعظی در رابطه با اینکه براساس قطعنامه شورای حکام و واکنش ایران به آژانس چطور خواهد بود، عنوان کرد: این قطعنامه‌ای که در این چند روز گذشته اصلاحات زیادی روی آن انجام شده است و بند‌های آن برداشته شده و نرم شده است، از نظر ما غیر سازنده و غیر دوستانه تلقی می‌شود و هم روی مذاکرات ما در برجام و هم روی نوع نگاه ما به آژانس اثر منفی می‌گذارد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در رابطه با مذاکره رئیس‌جمهور با رئیس‌جمهور فرانسه، گفت: در این گفت‌وگو موضوعات مختلفی از جمله برجام مورد بحث قرار گرفت. نکته‌ای که مطرح بود که موضع روشن ما برداشت تحریم‌ها است. هم کشور‌های اروپایی و هم آمریکا باید اقدام روشن عملیاتی بردارند؛ مقداری اختلاف نظر وجود داشت و قرار شد ما و آن‌ها روی ایده‌های مطرح شده بیشتر کار کنیم.

او در مورد FATF و مخالفت ۱۹۰ نماینده مجلس با این موضوع گفت: من اطلاعی از اینکه بررسی موضوع FATF به سال آینده افتاده ندارم؛ مجلس با موضوعات مختلف مخالفت می کند.

واعظی در پایان با اشاره به حوادث پیش آمده در سراوان اظهار کرد: آقای رئیس‌جمهور به وزرای کشور و اطلاعات در مورد پیگیری حادثه سراوان دستور دادند. اصل اتفاق در طرف پاکستان رخ داده بود و پیامدهای آن در این طرف اتفاق افتاد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: