نشانی پایگاه خبری ‌۵۹۸ درفضای مجازی: اینستاگرام: https://www.instagram.com/hashtag_598                                  ایتا: https://eitaa.com/www_598_ir                                       توییتر: Twitter.com/www_598_ir                                       تلگرام: telegram.me/www_598_ir              
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۵۶۸۶
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸
سریال «نگهبان قدس» (حارس القدس) که ساخته کشور سوریه است، برای اولین بار از شبکه افق سیما در ایام رمضان پخش می‌شود.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایسنا: سریال «نگهبان قدس» (حارس القدس) که ساخته کشور سوریه است، برای اولین بار از شبکه افق سیما در ایام رمضان پخش می‌شود.
 
صداوسیما سریال بایکوت شده سوری را پخش می کند
 
 به نقل از روابط عمومی شبکه، سریال حارس القدس (نگهبان قدس) در سال ۲۰۲۰ به کارگردانی باسل الخطیب در کشور سوریه تولید و پخش شده است.
 
این سریال به دلیل پرداخت به موضوع آزادسازی حلب سوریه توسط بسیاری از کشورهای عربی بایکوت شده است.
 
مجموعه تلویزیونی نگهبان قدس داستان زندگی و مبارزات یک شخصیت معروف جهانِ عرب و مسیحیت به نام «ایلاریون کبوجی» است که در حلب سوریه به دنیا می‌آید و وارد آموزش تعالیم دین مسیحی می‌شود و به ریاست کلیسای کاتولیک بیت المقدس می‌رسد.
 
همزمان دوران ریاست وی با جنگ شش روزه اعراب و اسرائیل و اعتقاد وی به حق فلسطینی‌ها و اعتراض به جنایات صهیونیست‌ها باعث می‌شود که به طور جدی‌تر به فعالیت در حمایت از مقاومت بپردازد و همین موضوع باعث می‌شود که رژیم صهیونیستی وی را به زندان بیندازند و بعد از سه چهار سال با وساطت پاپ آن زمان آزاد و به واتیکان تبعید شود.
 
این سریال هر شب ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه و تکرار آن را روز بعد ۵ و ۳۰ دقیقه از شبکه افق سیما روی آنتن می رود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: