کد خبر: ۴۸۵۹۲۱
زمان انتشار: ۱۱:۲۲     ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰
۱۸ استان در مسیر پیک کرونایی هستند که وضعیت ۷ استان خیلی خوب نیست.
به گزارش پایگاه 598، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: متاسفانه آمار و ارقام نشانگر آن بود بیشتر استانهای ما در مسیر پیک این بیماری هستند و هنوز به مراحل پایانی پیک نرسیده‌اند.

وی ادامه داد: ۱۸ استان در مسیر پیک کرونایی هستند که وضعیت ۷ استان خیلی خوب نیست. از قرارگاه عملیاتی ستاد ملی کرونا میخواهم  در این هفته و یا شاید هفته آینده نظارت افزایش یابد. 

رئیس جمهور تصریح کرد: مصرف برق در کشور بالا رفته است. مردم می‌دانند برق، آب و اینترنت اگر یک روز نباشد چه مشکلاتی ایجاد می‌شود؛ تامین اینها وظیفه دولت است. 
وی با بیان اینکه بطور روشن برای مردم مسائل گفته نمی‌شود گفت: ما واکسن کوواکس می‌خواهیم که برای این مقدار ۱۷۸ میلیون دلار نیاز است، البته پول هست اما جابجایی آن سخت است. برخی نمی‌دانند کشور چگونه اداره می‌شود و تحریم چه تاثیری می‌گذارد. نهاده‌های تولید مرغ، مرغ‌های لاین و مادر همه از خارج وارد می‌شود. 

رئیس جمهور اظهار کرد: تحریم یک جنایت بزرگ است که در تاریخ ایران رخ داده است؛ اکنون برای وارد کردن واکسن ۱.۵ میلیارد دلار نیاز است. مردم بدانند برای ما خرید واکسن اولویت است و پول این واکسن را تامین می‌کنیم و شرایط این بیماری در همین آخر اردیبهشت بهتر خواهد شد. 

وی بیان کرد: دولت خود را متعهد می‌داند که واکسن خارجی را تا زمان تولید واکسن داخلی تامین کند. ممکن است کرونا از آن ویروس‌هایی باشد که سال‌ها با آن درگیر باشیم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها