کد خبر: ۴۸۶۴۱۸
زمان انتشار: ۱۵:۰۹     ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران اظهار داشت: قیمت‌ خودروها اکثرا نسبت به یک هفته گذشته 3 تا 5 میلیون تومان یا حدود 4 تا 5 درصد کاهش داشته است. امروز که اولین روز کاری نمایشگاه‌های خودرو بود تا این لحظه هیچگونه خرید و فروشی انجام نشده و حتی تماسی هم برای گرفتن قیمت برقرار نشده است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایلنا: نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران اظهار داشت: قیمت‌ خودروها اکثرا نسبت به یک هفته گذشته 3 تا 5 میلیون تومان یا حدود 4 تا 5 درصد کاهش داشته است. امروز که اولین روز کاری نمایشگاه‌های خودرو بود تا این لحظه هیچگونه خرید و فروشی انجام نشده و حتی تماسی هم برای گرفتن قیمت برقرار نشده است.

اسد کرمی در مورد وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: بازار خوردو به شدت راکد است و هیچگونه خرید و فروشی نمی‌شود. علت این است که بازار خودرو همیشه متاثر از نرخ دلار است، وقتی قیمت دلار کاهش می‌یابد مردم هیچگونه خریدی نمی‌کنند ولی وقتی قیمت‌ها کمی جهش پیدا می‌کنند مجددا شروع به خرید و فروش می‌کنند. مگر در مورد خودروهایی مانند پراید، L90 یا ساندرو که تولید نمی‌شوند خریداری باشد. ولی در مورد خودروهایی که در بورس هستند و همچنان تولید می‌شوند هیچگونه خرید و فروشی در بازار نیست.

وی افزود: احتمال کاهش قیمت خودرو نسبت به افزایش قیمت آن بیشتر است، فکر نمی‌کنم فعلا قیمت‌ها جهشی رو به بالا داشته باشد. با توجه به شرایطی که در بازار وجود دارد احتمال افزایش قیمت نمی‌رود. قیمت‌ خودروها اکثرا نسبت به یک هفته گذشته 3 تا 5 میلیون تومان یا حدود 4 تا 5 درصد کاهش داشته است. امروز که اولین روز کاری نمایشگاه‌های خودرو بود تا این لحظه هیچگونه خرید و فروشی انجام نشده و حتی تماسی هم برای گرفتن قیمت برقرار نشده است.

نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران با اشاره به نرخ روز خودرو بیان کرد: پراید هفته گذشته با قیمت 115 میلیون تومان فروخته می‌شد که امروز هم قیمت مشابهی داشته، تیبا هاچ بک هفته قبل 136 میلیون تومان بود که امروز 130 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. به همین نسبت بیشتر خودروها کاهش قیمت داشته است.

وی با اشاره به تصمیم شورای رقابت مبنی بر افزایش 8.2 درصدی خودروهای ایران خودرو و 8.9 درصدی خودروهای سایپا و تاثیر آن بر بازار خودرو گفت:‌ تصمیم شورای رقابت مبنی بر افزایش قیمت خودرو در کارخانه هنوز اعمال نشده است ولی به نظر نمی‌رسد در بازار خودرو تا بعد از انتخابات افزایش قیمتی رخ دهد، بنابراین این تصمیم تاثیر روانی روی بازار نداشته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کاهش نرخ ارز تاثیر چندانی روی قیمت خودرو نگذاشته است، در واقع این موضوع روی راکد شدن بازار تاثیر گذاشته اما قیمت خودرو نسبت به نرخ دلار عکس‌العمل نداشته است.نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها