کد خبر: ۴۸۶۴۹۰
زمان انتشار: ۱۳:۲۳     ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، مدعی شده سال تحصیلی آینده مدارس و دانشگاه‌ها با حضور دانش‌آموزان و دانشجویان آغاز خواهد شد، در حالی که راه زیادی تا انجام واکسیناسیون عمومی داریم.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از مهر، در حالی که سال تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان رو به پایان است و کم کم به روزهای امتحان نزدیک می‌شویم، اما از همین حالا این پرسش مطرح است که آیا سال تحصیلی آینده همچنان مجازی خواهد بود و یا اینکه دانش آموزان و دانشجویان، بعد از یک سال تحصیلی مجازی، دوباره وارد کلاس‌های درس خواهند شد.

بر اساس آنچه در حال حاضر از وضعیت بیماری کرونا در کشور شاهد هستیم که هر چند وقت یک بار دچار موج جدیدی می‌شود، رفتن دانش آموزان و دانشجویان به مدارس و دانشگاه‌ها و نشستن پشت میز و صندلی‌های کلاس‌های درس، تا حدودی دور از واقعیت است. این در حالی است که علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، مدعی شده است که سال تحصیلی آینده برای دانش آموزان و دانشجویان، حضوری خواهد بود. حالا باید منتظر ماند و دید که این ادعا تا چه اندازه می‌تواند به واقعیت تبدیل شود.

تجربه تلخ موج‌های کرونا در کشور
از زمان شیوع کرونا در کشور، چهار موج بیماری را تجربه کرده‌ایم که در هر کدام از موج‌ها نیز شرایط بستری‌ها و فوتی‌ها با یکدیگر تفاوت داشته است. به طوری که در موج چهارم که با آغاز سال ۱۴۰۰ همراه بود، میزان بستری‌ها ۲.۵ برابر موج قبلی بوده و آمار فوتی‌ها کمتر از موج سوم بوده است.

آن طور که بابک عشرتی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران، عنوان داشته است؛ ما زمانی دچار پیک جدید کرونا می‌شویم که افرادی که مستعد ابتلاء به عفونت هستند در معرض ویروس قرار بگیرند و در نتیجه به عفونت مبتلا می‌شوند و زمانی که یک دفعه این اتفاق بیافتد دچار موج جدید می‌شویم.

وی گفت: در موج چهارم به دلیل همزمانی عید نوروز و سفرهایی که انجام شد، بسیاری از افراد مستعدی که در معرض عفونت قرار نداشتند در این شرایط وارد شدند و موج چهارم ایجاد شد.

عشرتی ادامه داد: اگر قرار باشد پوشش واکسن تا زمانی که مقرر شده به یک حد قابل قبول نرسد و افراد مستعد عفونت وجود داشته باشند، امکان پیک پنجم نیز وجود دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: با گذشت زمان احتمال وقوع موج‌ها کمتر می‌شود ولی هیچ وقت این احتمال صفر نمی‌شود بنابراین هنوز این خطر برای ما وجود دارد که وارد پیک پنجم شویم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها