نشانی پایگاه خبری ‌۵۹۸ درفضای مجازی: https://www.instagram.com/www_598_ir/   ایتا: https://eitaa.com/www_598_ir                                       توییتر: Twitter.com/www_598_ir                                       تلگرام: telegram.me/www_598_ir              
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۶۶۳۱
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۵
در این عمیات گسترده از هفت موشک و پنج پهپاد استفاده شده است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از میزان، سرتیپ «یحیی سریع»، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن صبح امروز پنجشنبه از عملیات گسترده و مشترک یگان پهپادی و موشکی به مواضع عربستان سعودی در جنوب غربی این کشور خبر داد.

به گزارش «المسیرة»، سریع افزود که این عملیات گسترده مشترک با استفاده از هفت موشک بالستیک نوع «بدر» و «سعیر» و پنج پهپاد نوع قاصف کی-۲ انجام شد و با یاری خداوند نقاط مورد نظر هدف اصابت دقیق قرار گرفت.

به گفته او این عملیات گسترده در راستای حق طبیعی و مشروع یمن برای پاسخگویی به تشدید تجاوزات و محاصره مستمر ملت این کشور صورت گرفت.

عربستان سعودی با همراهی امارات، بحرین، سودان و آمریکا در فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد، اما ظرف تقریباً ۵ سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر هم پیمانان عربستان سعودی از این ائتلاف خارج شده اند.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی به شهادت رسیده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: