نشانی پایگاه خبری ‌۵۹۸ درفضای مجازی: https://www.instagram.com/www_598_ir/   ایتا: https://eitaa.com/www_598_ir                                       توییتر: Twitter.com/www_598_ir                                       تلگرام: telegram.me/www_598_ir              
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۶۶۴۴
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۲
چهارمین روز ثبت نام ریاست جمهوری؛
ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری از ساعت ۸ روز سه‌شنبه آغاز شده و تا ساعت ۱۸ روز شنبه ۲۵ اردیبهشت به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.
به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، از ساعت ۸ صبح ۲۱ اردیبهشت ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری آغاز شد.

ثبت‌نام از داوطلبان فقط در وزارت کشور انجام می‌شود و داوطلبان تا روز ۲۵ اردیبهشت فرصت دارند در این انتخابات ثبت‌نام کنند.

شورای نگهبان در فاصله روز‌های ۲۶ تا۳۰ اردیبهشت صلاحیت داوطلبان را رسیدگی می‌کند. از روز ۳۱ اردیبهشت تا ۴ خرداد نیز شورای نگهبان فرصت دارد تا به شکایت داوطلبان ردصلاحیت شده رسیدگی کند. روز پنجم خرداد لیست داوطلبان تایید صلاحیت شده اعلام خواهد شد.

نام‌نویسی ۲۱۱ داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری طی ۳ روز گذشته
سید «اسماعیل موسوی» در پایان سومین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، گفت: در روز جاری ۸۱ نفر از داوطلبان برای ثبت‌نام به وزارت کشور مراجعه کردند تا مجموع افرادی که در این سه روز به ستاد ثبت‌نام رجوع داشتند به ۲۱۱ نفر برسد.

وی افزود: تقریبا به صورت میانگین هر روز ۷۰ نفر برای ثبت‌نام به این ستاد مراجعه داشتند. داوطلبانی که جمعه و شنبه به این ستاد مراجعه می‌کنند حتما نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی عنایت داشته باشند تا مشکلی پیش نیاید.

*مصطفی تاج‎زاده معاون سیاسی در دولت اصلاحات با حضور در ستاد انتخابات کشور برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نام‎نویسی کرد.
 
 
تاجزاده پس از ثبت نام در انتخابات در کنفرانس خبری طی سخنانی اظهار داشت: مردم شریف و صبور ایران من یک شهروند، یک اصلاح طلب، معاون وزیر ارشاد دولت میرحسین موسوی و معاون وزیر کشور دولت خاتمی هستم. من گام در عرصه انتخابات گذاشتم تا با صدای رسا اعلام کنم  که مانند اکثریت شما هستم که حاکمیت در حال پیمودن است.

وی افزود: من با قرائت انسدادی از قانون اساسی مخالفم. با بستن  دهان مخالفان و گرفتن حق گرایش سیاسی مخالفم با نظارت استصوابی و سلب حق نامزدی از هر ایرانی واجد شرایط مخالفم من با نگاه طالبانی به دین مخالفم معتقد به حجاب  اما مخالف حجاب اجباریم.

تاجزاده گفت: من با سیاست خارجی پرهزینه و آمریکا ستیزی و روسیه دوستی مخالفم. من با دخالت نظامیان در سیاست و اقتصاد مخالفم. با تبعیض در استخدام و گزینش سیاسی مخالفم. با از میان رفتن فرصت های پیشرفت ایرانیان مخالفم. من با تک صدایی در صدا و سیما مخالفم من رشد اقتصادی و مهار گرانی و تورم را در دسترس می دانم من با نگاه به ادبیات دشمن محمور مخالفم و آمده ام که باب دوستی بگشایم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب عنوان کرد: مرگ خواهی برای این و آن بس است. من برای گفتگو و همکاری و تعامل آمدم. خروج از وضعیت نامساعد کنونی ممکن است.

کافی است روندهای اشتباه پایان است این در گرو مسئولیت پذیری شهروندی و همگان و بازگشت حکومت به مردم است. برای آشوب یا به خیابان کشاندن مردم ثبت نام نکرده ام.
وی گفت:‌ ما مسیر گفتگو و آشتی را ترک نخواهیم کرد،  حتی اگر طرف مقابل با ما سر جنگ داشته باشد. اگر روی از گفتگو برگیرند، ما بیشتر استقبال می کنیم اختلافات سیاسی و عقیدتی موافقان و مخالفان نباید کشور را به آشوب و هرج و مرج بکشاند.

تاجزاده با بیان اینکه برنامه خود به عنوان رئیس دولت را در روزهای آینده اعلام خواهد کرد، گفت: می دانم که گروهی مطالبات فوق را رویاپردازانه تلقی می کنند، اما من هم تیم و برنامه برای کشور دارم و هم رویاهای بسیاری دارم رویای رفع گرانی و تحریم رویای ایرانی آباد و توسعه یافته، رویای انتخابات آزاد، رویای عدالت و آزادی

وی افزود: من نامزد شده ام تا رویای آزادی و عدالت را زنده نگه دارم. پیام من به حاکمیت این است که ما با شما با زبان قانون سخن می‌گوییم، اما سخن خود را صریح و بدون لکنت می‌گوییم ما برای اجرای قانون با شیوه های مسالمت آمیز عمل می کنیم. در این حال تسلیم قانون شکنی ها نمی شویم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: حقوق ملت را به رسمیت بشناسید و بگذارید آینده ای شایسته برای ایرانیان رقم بخورد نه از شما می‌ترسیم و نه از دامن خشونت می‌غلتیم.
تاجزاده افزود: مردم! انتخابات میراث مشروطه و رای دادن و رای ندادن حق من و شماست. در انتخابات فرمایشی رای دادن توجیه ندارد. از خداوند می خواهم ایران را از دروغ و تمامیت خواهی دور کند.
 
*فریدون عباسی نماینده مجلس برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ وارد ستاد انتخابات شد.
 

*علیرضا افشار فرمانده پیشین مقاومت بسیج و معاون پیشین وزیر کشور برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.
 

علیرضا افشار پس از ثبت‌نام در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه من با برنامه به عرصه انتخابات آمده‌ام، اظهار کرد: ۴۷ برنامه ملی و تحول آفرین دارم که برخی از این برنامه‌ها اجرای آزمایشی داشته‌اند.

افشار با تاکید بر اینکه این برنامه‌ها را باید با یک کابینه مقتدر و پاکدست پیاده کنیم گفت:

البته معنای برنامه این نیست که برنامه دولت قبل را کنار بگذاریم. مسکن مهر و طرح کارت سوخت اگر اشکالی داشتند باید ایراداتشان را رفع می‌کردیم و ادامه می‌دادیم.

فرمانده اسبق بسیج مستضعفین اظهار داشت: انتخابات سرنوشت ساز است و دولت مسئولیت بسیار سنگینی دارد و بخش عمده مسائل اجرایی در دولت متمرکز شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: