کد خبر: ۴۸۷۸۴۰
زمان انتشار: ۱۳:۰۰     ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
مسئله سلامت فقط وظیفه وزارت بهداشت و درمان نیست بلکه همه دستگاه‌ها باید در این زمینه نقش خود را ایفا کنند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از مهر، سعید جلیلی نامزد انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز (سه‌شنبه) در دیدار با کادر درمان بیمارستان دولتی هفتم تیر شهرری، اظهار داشت: مسئله سلامت فقط وظیفه وزارت بهداشت و درمان نیست و همه دستگاه‌ها باید در این زمینه نقش خود را ایفا کنند.

وی متذکر شد: بنده در این ۸ سال جلسات متعددی را با مسئولان بخش بهداشت و درمان و سلامت برگزار کردم و معتقدم که باید به بخش سلامت توجه ویژه‌ای شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: کادر درمان در دوران کرونا حماسه‌آفرینی کردند و نشان دادند که حاضرند جان خود را هم برای کمک و نجات مردم فدا کنند و یاد شهدای سلامت را گرامی می‌داریم.

جلیلی تاکید کرد: افرادی که در نظام سلامت فعالیت می‌کنند، ربات نیستند و نباید فقط از آنان توقع داشت که به تنهایی مشکلات بخش درمان را حل کنند. در عرصه نظامی هم حتی اینگونه نیست و اگر فردی ۴ ساعت کشیک دهد، چند ساعت استراحت می‌کند و در نظام سلامت هم باید اینگونه باشد و نباید همه فشار‌ها روی دوش کادر درمان باشد.

وی بیان کرد: دولت باید برای بهبود حوزه بهداشت برنامه داشته باشد و نباید فقط نگاهش این باشد که حداکثر بودجه این بخش را افزایش دهد. طرح شبکه بهداشت از طرح‌های موفق بعد از انقلاب بود که در بخش سلامت انجام شد و آثار بسیار خوبی داشت.

جلیلی یادآور شد: ما جلسات زیادی برای بررسی طرح تحول سلامت برگزار کردیم و انصافاً این طرح پر از ایراد بود. اگر طرحی جامع نباشد و همه ابعاد را در نظر نگیرد، شاید فقط بخشی از مردم از آن راضی باشند. ما باید طرحی در این زمینه داشته باشیم که همه احساس رضایت کنند و این انگیزه را داشته باشند تا در آن مشارکت جدی و فعال کنند و خروجی آن هم ارتقای نظام سلامت باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: بسیاری از امکانات رفاهی و سیاحتی داریم که در اختیار بخش‌های دولتی قرار دارد و باید توزیع عادلانه شود تا همه بتوانند از آن استفاده کنند. حدود دو سوم امکانات اقامتگاهی بخش‌های دولتی در سال، بدون استفاده می‌ماند و صرفاً یک سوم آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها