آمار زاکانی: انقلاب از دست «نامحرمان و نااهلان» آزاد شد
کد خبر: ۴۸۸۱۳۴
زمان انتشار: ۲۰:۴۴     ۰۱ تير ۱۴۰۰
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با بیان «امروز انقلاب اسلامی از دست نااهلان و نامحرمان آزاد شد» گفت: امروز دوره خودبرتربینی مسئولان و عدم پاسخگویی به ملت تمام شد.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، جشن ولادت حضرت امام علی‌بن موسی الرضا (ع) و شادانه پیروزی آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری با حضور علیرضا زاکانی، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، لطف‌الله سیاهکلی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید شمس‌الدین موسوی شالی، رئیس شورای هماهنگی ستاد‌های انتخاباتی آیت‌الله رئیسی، رئیس شورای وحدت نیرو‌های انقلاب و مردم انقلابی قزوین در زمین چمن ورزشگاه شهید رجایی قزوین برگزار شد.

علیرضا زاکانی در ابتدای سخنان خود در جمع مردم قزوین پیروزی آیت‌الله رئیسی را متعلق به ملت و هدیه امام رضا (ع) در دهه کرامت دانست و اظهار داشت: این پیروزی را از آنِ ملت می‌دانم. امروز با حضور یک رئیس‌جمهور مکتبی، عالم، دانشمند و عدالتخواه فصل جدیدی فراروی انقلاب گشوده خواهد شد.

وی با بیان «امروز ایران و انقلاب اسلامی از دست نااهلان و نامحرمان آزاد شد» اضافه کرد: امروز دوره خودبرتربینی و خودبزرگ‌بینی مسئولان و عدم پاسخگویی به ملت تمام شد و افقی پیشِ‌روی ملت ایران باز شده است تا راستگویان و شایستگان بر اریکه قدرت تکیه بزنند و در خدمت ملت رشید ایران قرار بگیرند.

زاکانی با ذکر اینکه آزادی مردم در نظارت بر مسئولان و پاسخگویی درست مسئولان در مقابل مردم امری است که سال‌ها به فراموشی سپرده شده است، ادامه داد: جز رهبر معظم انقلاب کمتر مسئولی را می‌بینید که پاسخگوی مردم باشد و امروز آزادی به‌معنای ایجاد شفافیت و قرارگرفتن مسئولان در معرض نقد و پاسخگویی توسط مسئولان فرا رسیده است.

وی یادآور شد: دیگر گذشت آن زمانی که مسئولان دولت به‌رغم پشتیبانی‌های مردم و رهبری پایشان مقابل آمریکا می‌لرزید و امروز نگاه قاطع رئیس‌جمهور منتخب امکانی را فراهم آورد که آمریکایی‌ها حساب کار خودشان را بکنند و بدانند دوره زورگویی، سلطه‌گری و سلطه‌پذیری ملت‌ها پایان یافته است.

دولتمردان کنونی دغدغه استقلال فرهنگی و اقتصادی ندارند

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تحقق عدالت و معنویت را امری قهری و قطعی در جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: متأسفانه مسئولان امروز کشور ما دچار خوی اشرافی‌گری شدند و برخی از آن‌ها در کاخ‌ها زندگی کردند و بعضی دیگر در استخر‌ها و تفرجگاه‌هایی رفتند که عوامل طاغوت در این اماکن شنا می‌کردند و لذت می‌بردند.

زاکانی با یادآوری اینکه "شعار ملت ما در ابتدای انقلاب استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود"، افزود: امروز هرچند در عرصه سیاست مستقلیم، اما در عرصه اقتصاد و فرهنگ هنوز وابسته‌ایم، به‌طوری که دولت‌مردان کنونی و کسانی که طی سال‌های مختلف بر قدرت تکیه زدند، دغدغه استقلال فرهنگی و اقتصادی کشور را نداشتند و زمینه تهدید استقلال سیاسی ایران را هم فراهم کردند.

وی تصریح کرد: امروز به‌لطف خداوند بزرگ ملت ایران و انقلاب اسلامی از دست اختاپوسانی غارتگر که مثل بختک بر امکانات این کشور افتاده بودند و تلاششان در جهت تحمیل فقر به ملت، ایجاد تبعیض در کشور و نهادینه کردن فساد اقتصادی در جامعه ما بود، نجات یافته‌اند، بنابراین مفتخریم که پایان دوران سیاه عناصر غربگرا در کشور را اعلام کنیم.

برای تحقق اهداف انقلاب پنجره جدیدی باز شد

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه زمان ایجاد «دولتی مردمی برای ایران قوی» فرا رسیده است، گفت: امروز بحمدالله دولتی مکتبی، مجلسی مکتبی و دستگاه قضایی انقلابی امکانی را برای کشور فراهم کرده است که دوره غارتگری و فساد اقتصادی در کشور را خاتمه خواهند داد و امروز دنبال یک دولت مردمی و ایرانی قوی هستیم که جز با اتکا به مردم و در تبعیت از رهبری شکل نخواهد گرفت.

زاکانی اضافه کرد: امروز با حضور جوانان اندیشمند، خدمتگزار و حضار در صحنه برای این ملت امکان بزرگی فراهم شده است که با عمق استراتژیک انقلاب اسلامی و با بهره‌مندی از همه ظرفیت‌های منطقه‌ای و جهانی با تکیه بر توانمندی‌های داخلی از مشکلات فعلی عبور کنیم و بتوانیم افق‌های فرارو و افتخارات مادی و معنوی را برای ایران به‌ارمغان بیاوریم.

وی ادامه داد: اگر شاهد دولتی بودیم که با پیری و کسالت خودش و با اشرافی‌گری و کاخ‌نشینی برخی از مسئولان، با عدم مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی در مقابل عمل انجام‌شده خودش در برابر ملت گردن‌کشی می‌کرد، امروز با انتخاب مردم دولتی را خواهیم داشت که برای ما افتخار خلق خواهد کرد.

زاکانی یادآور شد: امروز در بازگشت به صدر انقلاب و توجه به ضرورت تحقق اهداف و شعار‌های انقلاب یک پنجره جدیدی باز شده است و باید با استفاده از این فرصت ایران را بسازیم و این مهم جز با حضور مردم و استمرار حضور آن‌ها بر محور نخبگان و شایستگان امکان‌پذیر نیست.

مردم از فراخوان رئیسی برای معرفی نخبگان استقبال کنند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هم انتخاب آیت‌الله رئیسی به ریاست‌جمهوری را زمینه شکل‌گیری ایران قوی دانست و گفت: رئیس‌جمهور منتخب در دوران ریاست خود بر دستگاه قضا نشان داد که به اقتصاد مقاومتی اعتقادی راسخ دارد و نتیجه همین اعتقاد هم احیای ۲ هزار کارخانه راکد و غیرفعال بود.

لطف‌الله سیاهکلی اضافه کرد: امروز همه مردم باید دوشادوش دولت منتخب جدید قرار بگیرند و از فراخوان آیت‌الله رئیسی برای معرفی نخبگان در جهت احراز مسئولیت‌های بزرگ استقبال کنند و با یک حرکت همگانی و عمومی زمینه تحقق ایران قوی را در گام دوم انقلاب مهیا کنند.

دولت رئیسی پرونده کاهلی و سستی را خواهد بست

حجت‌الاسلام والمسلمین سید شمس‌الدین موسوی شالی امام جمعه تاکستان نیز با اشاره به اینکه ۳۱ خردادماه سالروز شهادت شهید دکتر مصطفی چمران است، اظهار داشت: شهید چمران همواره در مدیریت جهادی و میدانی خود را سپر مردم و یاران خود می‌کرد و این فرهنگ مدیریتی امروز فرهنگ گمشده بین مسئولان ماست.

وی با بیان اینکه ده‌ها سال است که بخشی از مدیران ما از این فرهنگ جهادی شهید چمران بویی نبرده‌اند، اضافه کرد: متاسفانه چنین مسئولانی در بسیاری از مواقع مردم را سپر بلای بی‌کفایتی خود قرار دارند و امروز به فضل الهی با پیروزی جبهه انقلاب در انتخابات ریاست جمهوری پرونده این مسئولان بسته و راهی باز شد که رقابت‌ها در کنار هم به انسجام و وحدت و توان‌ها به هم‌افزایی و به یک توفیق بالاتر برای خدمت تبدیل شود.

موسوی شالی ادامه داد: با انتخاب آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی به ریاست‌جمهوری اسلامی ایران پرونده کاهلی و تنبلی در این کشور بسته خواهد شد و دست رد به سینه برخی مسئولان رفاه‌طلب در این کشور خواهد خورد. مسئولانی که هر چقدر هم تلاش می‌کنند، نمی‌توانند در جامعه دوقطبی ایجاد کنند.

وی یادآور شد: با وجود جرم و جنایت نظام سلطه در تحریم‌های تحمیلی، بی‌کفایتی مسئولان و اجحاف در حق مردم در کنار اختلالی که در روز انتخابات در پای صندوق‌های رای ایجاد کردند، باز حضور پرشکوه و گسترده مردم پای صندوق‌های رای و تایید رییس جمهور عالم و دانشمند برای ما پیام‌آور بزرگی و عظمتی است که هم‌اکنون از افق‌های دور می‌توان آن را نظاره کرد.

موسوی شالی تصریح کرد: به امید خدا با روی کار آمدن دولت مردمی و انقلابی رئیسی پرونده فقر، فساد و تبعیض را در کشور خواهیم بست و ایرانی الگو و سرآمد را در مقابل جهانیان قرار خواهیم داد.

دولت سیزدهم اسیر سهم‌خواهی و زیاده‌خواهی نخواهد شد

امام جمعه موقت تاکستان ایجاد دولت کارآمد با بهره‌گیری از نیرو‌های جوان و انقلابی را مهمترین رویکرد اجرایی رئیسی دانست و گفت: پیامی که از سوی آیت‌الله رئیسی برای مردم استان قزوین دارم این است که همه نیرو‌های شایسته، نخبه و جوان پای کار دولت مردمی بیایند؛ چرا که آقای رئیسی تلاش می‌کند از ظرفیت همه این جوانان نخبه و انقلابی برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی بهره بگیرد.

موسوی شالی افزود: با روی کار آمدن دولت سیزدهم و در سایه توجه آقا امام‌زمان (عج) و مقام معظم رهبری دولت مردمی آیت‌الله رئیسی از همه ظرفیت‌های تخصصی نیرو‌های انقلابی در استان قزوین بهره خواهد برد و اسیر هیچ‌گونه سهم‌خواهی و زیاده‌خواهی از سوی هیچ فرد و جریانی قرار نخواهد گرفت و این موضوع وعده صادق رئیس‌جمهور منتخب و راستگوی ملت ایران است.

دولت رئیسی زمینه جهش اقتصادی و فرهنگی استان را فراهم می‌کند

رئیس شورای وحدت اصولگرایان استان قزوین هم در ادامه این مراسم حضور پرشور مردم در انتخابات ۱۴۰۰ ریاست‌جمهوری را طلیعه فردایی روشن برای انقلاب اسلامی دانست و گفت: آنچه امروز مردم استان قزوین از دولت انقلابی آیت‌الله رئیسی انتظار دارند، مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری و جلوگیری از سهم‌خواهی افراد مختلف در چارچوب دولت سیزدهم است تا زمینه رشد و تعالی مردم قزوین فراهم شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی عباسی مسکن، اشتغال و تورم را سه‌گانه مشکلات بزرگ مردم قزوین دانست و اضافه کرد: امروز در حالی که شهرستان قزوین با معضل بزرگ گرانی سرسام‌آور مسکن دست‌وپنجه نرم می‌کند، برخی مسئولان در حوزه تولید مسکن کاهلی و سستی به خرج دادند و با گرم کردن بازار دلالان و سرمایه‌داران عرصه معیشت را بر قشر محروم و مستضعف تنگ کردند.

وی ادامه داد: روی کار آمدن دولت آیت‌الله رئیسی زمینه پیشرفت و جهش استان قزوین را در ابعاد اقتصادی و فرهنگی فراهم خواهد کرد و امیدواریم با کار جهادی و انقلابی همه نیرو‌های نخبه در کنار دولت سیزدهم جبران عقب‌ماندگی ۸ سال اخیر شده باشد.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها