کد خبر: ۴۸۸۲۵۴
زمان انتشار: ۱۴:۰۵     ۰۴ تير ۱۴۰۰
افغانستان:
سرپرست وزارت دفاع افغانستان با تاکید بر آمادگی نیروهای این کشور برای دفاع از افغانستان گفت که اجازه تحمیل رژیم طالبان بر مردم داده نخواهد شد.

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه 598، ژنرال «بسم‌الله محمدی» سرپرست وزارت دفاع افغانستان در دیدار با «استفانو پونتیکورو» نماینده غیرنظامی ناتو در افغانستان گفت که نیرو‌های امنیتی و دفاعی افغانستان برای دفاع مستقلانه از کشورشان و مقابله با طالبان آماده هستند.

وی افزود: این نیرو‌ها تلاش می‌نمایند تا از جان و مال هموطنان ما محافظت کنند و به طالبان اجازه نخواهند داد که از راه جنگ و خونریزی بار دیگر رژیم نامشروع خود را بر مردم تحمیل نمایند.

محمدی افزود که تنها راه حل بحران افغانستان گفتگو‌های صلح است و طالبان نیز باید به این گفتگو‌ها تمکین کند.

این درحالی است که حملات طالبان همزمان با آغاز نظامیان خارجی بشدت افزایش یافته و براساس تازه‌ترین گزارش «لانگ‌وار ژورنال»، ۱۴۰ شهرستان افغانستان در کنترل طالبان قرار دارد، ۱۷۲ شهرستان صحنه درگیری الست و تنها ۸۶ شهرستان تحت کنترل دولت است.

محمدی که به تازگی سکان هدایت وزارت دفاع افغانستان را به عهده گرفته، برای مقابله با طالبان طرح بسیج مردمی علیه این گروه را کلید زده است و دولت در حال مسلح کردن غیرنظامیان در مناطق مختلف این کشور است.

از سوی دیگر کارشناسان هشدار می‌دهند شبه‌نظامی‌سازی می‌تواند زمینه بحران داخلی دیگری را ایجاد کرده و حتی ممکن است سبب بروز جنگ داخلی شود.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها