آمار جزئیات ثبت‌نام قطعی در پایه اول دبستان به شرط "سنجش سلامت"
کد خبر: ۴۸۸۳۳۲
زمان انتشار: ۱۳:۰۱     ۰۵ تير ۱۴۰۰
سنجش سلامت حدود ۱.۵ میلیون دانش آموز کلاس اولی در حال انجام است و شرط ثبت‌نام قطعی در پایه اول ابتدایی انجام سنجش سلامت است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم؛ فرآیند ثبت‌نام سال تحصیلی آینده آغاز شده است و شرط ثبت‌نام در کلاس اول دبستان طی کردن فرایند سنجش سلامت است.

خانواده‌ها ابتدا باید به مدرسه مد نظر مراجعه کنند که نوبت‌گیری الکترونیکی برای حضور در پایگاه‌های سنجش توسط مدرسه انجام می‌شود و پس از سنجش دانش آموز ثبت‌نام قطعی او انجام خواهد شد.

امسال 600 هزار دانش‌آموز پیش‌دبستانی و بیش از یک میلیون و 500 هزار اول ابتدایی در طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی بررسی خواهند شد.

دانش‌آموزان , مدارس دولتی ,

در پایگاه‌های سنجش سلامت، ارزیابی بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتاری، آمادگی تحصیلی، اختلالات جسمی و حرکتی، اندازه‌گیری توده بدنی، قد و وزن، دهان و دندان، بیماریهای جلدی، پوست و مو و بیماری‌های نیازمند مراقبت رصد می‌شود.

همچنین بررسی وضعیت واکسیناسیون توسط مراقب سلامت در پایگاه سنجش انجام خواهد شد، امسال دو مورد جدید شامل سنجش مشکلات ویژه یادگیری و وضعیت حرکتی (با همکاری معاونت تربیت بدنی) به مراحل سنجش کلاس اولی‌ها اضافه شده است.

دانش‌آموزان , مدارس دولتی ,

امسال در طرح سنجش سلامت، مشکلات ویژه یادگیری رصد خواهد شد تا در همان ابتدای کار اگر نشانه‌ای رصد شود مداخله شود و از ایجاد مشکل برای دانش آموز در دوران تحصیل پیشگیری شود.

طبق گفته برخی خانواده‌ها، مدت‌هاست که فرزندشان را برای معاینه چشم یا گوش مراجعه نکرده‌اند اما در طرح سنجش نسبت به بررسی وضعیت بینایی و شنوایی دانش آموزان اقدام خواهد شد.

مدارک مورد نیاز جهت انجام سنجش در پایگاه‌ها بدین شرح است: اصل شناسنامه دانش آموز و والدین، کارت واکسیناسیون تکمیل شده،  یک قطعه عکس 3.4، مبلغ 50 هزار تومان که صرفاً از طریق دستگاه pos درگاه پرداخت الکترونیکی قابل دریافت است.

دانش‌آموزان , مدارس دولتی ,

مراحل سنجش سلامت کلاس اولی‌ها در اینفوگرافیک زیر قابل مشاهده است:

دانش‌آموزان , مدارس دولتی ,

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها