آمار افزایش ۲۵ درصدی قیمت لوازم کوچک خانگی/ ماجرای ترخیص ۴۰۰ کانتینر لوازم‌خانگی آلمانی!
کد خبر: ۴۸۸۵۲۱
زمان انتشار: ۱۴:۵۵     ۰۹ تير ۱۴۰۰
گفت‌وگو|
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی تهران گفت: لوازم کوچک خانگی افزایش قیمت داشته و ۴ الی ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته حداقل افزایش قیمت داشته است.

به گزارش پایگاه 598، اکبر پازوکی در گفت‌وگو با میزان، درباره وضعیت تولید و عرضه لوازم‌ خانگی و قیمت این کالا گفت: لوازم کوچک خانگی افزایش قیمت داشته است و ۴ الی ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته حداقل افزایش قیمت داشته‌ایم، ولی در خصوص لوازم بزرگ خانگی افزایش قیمت صورت نگرفته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی تهران بیان کرد: بازار لوازم‌خانگی اشباع‌شده و راکد است و کالا به‌اندازه کافی در بازار وجود دارد.

وی افزود: مشکل اصلی در تولید لوازم‌خانگی مواد اولیه است متأسفانه مواد اولیه در بورس باقیمت کاذب به‌دست تولیدکننده می‌رسد و قیمت نهایی تمام‌شده برای توزیع‌کنندگان و تولیدکننده نیز بالا است و چون مردم قدرت خرید ندارند بازار راکد شده است.

پازوکی اظهار کرد: مردم به‌جای اینکه کالای جدید خرید کنند به تعمیر کالاهای خود می‌پردازند، قبلاً وقتی موتور ماشین لباسشویی خراب می‌شد به‌جای هزینه کردن برای درست شدن کالا یک کالای جدید جایگزین می‌کردند، ولی در حال حاضر هزینه برای درست کردن کالای خراب‌شده به‌صرفه‌تر از این است که کالای جدید خریداری کنند و به نسبت قیمت کالایی که بالا رفته است حقوق کارمندان خیلی کم است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی تهران گفت: بالا بودن قیمت تمام‌شده کالا باوجوداینکه تولید مواد اولیه کشور خودمان است یک معضل بزرگ است و امیدواریم در دولت آقای رئیسی که در حال بررسی هستند این مشکل حل و قیمت تمام‌شده برای مشتری و توزیع‌کنندگان به میزانی تعیین شود که مردم قدرت خرید کالا را داشته باشند.

وی در خصوص خبر ترخیص بزرگ کالای لوازم‌خانگی آلمانی در گمرک گفت: درباره واردات، صادرات و قیمت‌گذاری به علت اینکه اتحادیه توزیع‌کنندگان هستیم اظهارنظر نمی‌کنم، ولی این خبر را نیز بنده شنیده‌ام از آقای غزنوی پرس‌وجو کردم و ایشان گفتند که گمرک اعلام کرده و زمانی که با مدیر گمرک صحبت کردند در پاسخ گفتند بله به ما مجوز داده‌اند که این ۴۰۰ عدد کانتینر ترخیص شود. این مسئله را دولت باید پیگیری کند و ما توزیع‌کنندگان حلقه آخر این پروسه هستیم.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها