آمار جشنواره کن در تسخیر ویروس کرونا
کد خبر: ۴۸۸۹۵۷
زمان انتشار: ۱۲:۴۲     ۱۹ تير ۱۴۰۰
حاضران در جشنواره کن باید دو دوز واکسن فایزر را حداقل پانزده روز قبل تزریق کرده باشند و با وجود پروتکل‌های بهداشتی در این جشنواره روزانه سه نفر به کووید 19 مبتلا می‌شوند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،« فراسوا دسروسو» از مقامات جشنواره فیلم کن به شایعات افزایش میزان مبتلایان به ویروس کرونا در این جشنواره پایان داد و روز جمعه به ورایتی اعلام کرد، در حالی که چهار روز از آغاز جشنواره می‌گذرد هیچ نوع شیوع خوشه‌ای کووید ۱۹ در کن رخ نداده است.

دسرسو که به همراه برگزارکنندگان جشنواره و مقامات محلی کن در توافق برای شیوه نامه‌های بهداشتی جشنواره حضور داشته، گفت: از بین چندین هزار نفری که به صورت روزانه آزمایش می‌شوند، به طور میانگین سه مورد جدید ابتلا به کرونا به ثبت رسیده است. آزمایشات بزاقی در آزمایشگاهی مجاور کاخ جشنواره کن انجام می‌گیرد.

تمامی مهمانان جشنواره کن که واکسن دریافت نکرده اند، حتی از کشورهای ایالات متحده و کشورهایی مثل انگلیس که در رنگ نارنجی طبقه‌بندی شده اند، برای حضور در کاخ جشنواره و کنگره کن که بیشترین نمایش‌ها در آن صورت می‌گیرد، باید هر دو روز یک بار مورد آزمایش قرار بگیرند.

دسروسو می‌گوید: از آغاز جشنواره کن در روز سه شنبه، بیشترین میزان مبتلای جدید کرونایی که در یک روز به ثبت رسیده، شش نفر بوده است. او همینطور اشاره کرد اگر نسبت افراد مبتلا را با میزان افرادی که تحت آزمایش قرار گرفته اند مقایسه کنیم، این آمار بسیار پایین‌تر از میانگین ملی قرار دارد.

اگر آزمایش کووید ۱۹ شخصی در جشنواره مثبت شود، ملزم است که فوراً قرنطینه شود و اجازه نخواهد داشت در کاخ جشنواره حضور پیدا کند. دسروسو همچنین اعلام کرد که برگزارکنندگان کن از تمامی عوامل جشنواره درخواست کرده است به جای تست پنج روزه، هر دو روز یک بار آزمایش بدهند.

بعد از انتشار اخباری مبنی بر ماسک نزدن مهمانان کن در هنگام تماشای فیلم‌ها و عدم رعایت فاصله اجتماعی، تیری فرمو دبیر جشنواره و پیِر لِسکو، رئیس جشنواره به حاضران یادآوری کردند که استفاده از ماسک در اماکن سربسته ضروری است.

بر اساس گزارش‌های رسمی منتشر شده ، علی‌رغم اینکه حاضران در جشنواره کن باید دو دوز واکسن فایزر را حداقل پانزده روز قبل تزریق کرده باشند و با اینکه پروتکل‌های بهداشتی با شدت بیشتری در حال اجرا شدن است اما در این جشنواره  روزانه سه نفر از حاضران در این جشنواره به این ویروس مبتلا می‌شوند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها