آمار آتش‌سوزی در بیمارستان ممسنی فارس
کد خبر: ۴۸۹۵۳۵
زمان انتشار: ۰۹:۳۹     ۲۹ تير ۱۴۰۰
رئیس اورژانس استان فارس از آتش‌سوزی در بیمارستان ممسنی و انتقال بیماران به شهرستان کازرون خبر داد.

به گزارش پایگاه 598، محمد جواد مرادیان رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس در گفتگو با تسنیم در شیراز، ضمن تائید خبر آتش سوزی در بیمارستان ممسنی، اظهار داشت: هنوز علت قطعی این حادثه مشخص نیست، اما در بررسی‌های اولیه مشخص شده اتصالی برق و ایجاد جرقه برق باعث ایجاد آتش‌سوزی در این مرکز درمانی شده است.

مرادیان همچنین در ادامه تاکید کرد: با ورود نیرو‌های امداد و نجات به محل حادثه سریعا بیماران و کارکنان بیمارستان از محل خارج شده‌اند، اما ۳ بیمار بدحال توسط آمبولانس اورژانس به بیمارستان کازرون منتقل شدند.

مرادیان با اشاره به اینکه به محض اینکه شدت دود کمتر و وضعیت در بیمارستان پایدار شد، بیان کرد: تیم‌های ارزیاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای علت حادثه به محل اعزام شدند.

رئیس اورژانس فارس تصریح کرد: بیمارستان‌های ممسنی، کازرون و کوهچنار به حالت آماده باش درآمدند.

آماده‌باش بیمارستان‌های ۳ شهرستان برای پذیرش بیماران بیمارستان ممسنی

در همین حال، اورانگ ایلامی، معاون درمان دانشگاه گفت: در ساعت ۱۸ امروز به دلیل شرایط جوی نامناسب، اتصالات برق بخش ام آر آی بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) ممسنی دچار آتش‌سوزی شد.

وی افزود: از ابتدای حادثه، ضمن تشکیل جلسه تیم مدیریت بحران بیمارستان، EOC دانشگاه نیز فعال شد و همه حوزه‌های دانشگاه در حال آماده‌باش قرار گرفتند.

وی ادامه داد: پس از حادثه آتش‌سوزی و جمع شدن دود ناشی از آن، با اقدام به موقع بیماران به محل امن بیمارستان انتقال داده شدند و آتش با تلاش نیرو‌های بیمارستان، نیرو‌های تاسیساتی و خدماتی و در نهایت با همکاری آتش نشانی مهار شد.

معاون درمان دانشگاه اظهار کرد: این حادثه هیچ گونه آسیب جانی به همراه نداشت و خسارت احتمالی به دستگاه ام آر آی بیمارستان در حال بررسی است.

ایلامی از آماده‌باش اورژانس فارس برای امدادرسانی احتمالی خبر داد و گفت: همچنین بیمارستان‌های کازرون، شیراز و کوهچنار به حالت آماده‌باش درآمدند و با اعزام ۶ دستگاه آمبولانس، بیماران بدحال بخش مراقبت‌های ویژه به بیمارستان.‌های شیراز و کازرون منتقل شدند.

وی ادامه داد: همچنین اتوبوس آمبولانس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز به بیمارستان ممسنی اعزام تا در صورت نیاز بیماران بیشتری را منتقل کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها