کد خبر: ۴۸۹۸۶۱
زمان انتشار: ۱۴:۲۹     ۰۴ مرداد ۱۴۰۰
فیروزی با اشاره به گرانی مجدد روغن موتور مطرح کرد؛
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید انحصار تولید روغن موتور و رقابت محدود بین چند تولیدکننده، این ذهنیت را ایجاد کرده که روند گرانی و تحمیل قیمت‌های جدید به مردم، به گونه‌ای مدیریت شده است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از نماینده، حجت الله فیروزی با انتقاد از گرانی روغن موتور، گفت: افزایش قیمت‌ها در روزهای پایانی دولت به اعتماد عمومی لطمه می‌زند و دولتِ جدید در شرف تشکیل را با چالش جدی مواجه می‌کند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه در هفته‌ها و روزهای اخیر افزایش افسارگسیخته قیمت سیمان، میلگرد و برخی دیگر از محصولات فولادی و همچنین مجوز افزایش قیمت نان و روغن موتور این ذهنیت را ایجاد کرده که دولت در روزهای پایانی وظایف و مسئولیت‌ها را رها کرده‌ این افزایش قیمت‌ها در کنار برخی مشکلات دیگر از جمله قطعی‌های کلافه‌کننده برق و مشکلات حوزه آب مردم را با سختی فراوان مواجه کرده است.

وی اضافه کرد: این رویه با هر هدفی که صورت گرفته باشد، جامعه‌ی خسته از آسیب‌های اقتصادی و شرایط سخت کرونا را عصبانی می‌کند و دولت آینده را که در روزهای آینده تشکیل می‌شود، با چالش جدی مواجه می‌کند.

انحصار تولید روغن موتور در اختیار چند تولیدکننده

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه افزایش حدود ۴۰درصدی قیمت روغن موتور که طی روزهای اخیر با مجوز سازمان حمایت از مصرف‌کننده صورت گرفته، ضربه مهلکی بر اقتصاد و معیشت جمعیت زیادی از فعالان عرصه حمل و نقل بخش خصوصی است، ادامه داد: در حالیکه عمده مواد اولیه روغن موتور در داخل کشور موجود است و این محصول در آذر سال ۹۹ هم افزایش قیمت داشت، رشد ۴۵ درصدی بهای آن قابل دفاع نیست.

فیروزی با بیان اینکه مردم در روزهای پایانی دولت نمی‌دانند برای تظلم‌خواهی از اینگونه مشکلات به کجا پناه برند، تصریح کرد: محصور بودن این محصول نزد چند شرکت و رقابت محدود بین چند تولیدکننده، این ذهنیت را ایجاد کرده که روند گرانی و تحمیل قیمت‌های جدید به مردم، به گونه‌ای مدیریت شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: از مجموعه‌های نظارتی به‌ ویژه سازمان بازرسی کل کشور درخواست ورود به این موضوعات و تشکیل پرونده قضایی برای برخورد با عوامل ایجاد کننده فضای بی اعتمادی فعلی را داریم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها