کد خبر: ۴۹۰۱۳۶
زمان انتشار: ۱۰:۰۳     ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
جهت حفاظت و صیانت از کاربران فضای مجازی، درخواست داریم تا ابعاد و بند بند این طرح را در حین بررسی، به صورت کاملا شفاف برای مردم تبیین فرمایید و به شایعات و ابهامات موجود در فضای مجازی که به نگرانی مردم دامن می زند، خاتمه دهید.

به گزارش پایگاه 598، بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان قم در خصوص طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی در ادامه می آید:

بسمه تعالی
حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام خطاب به مالک اشتر :
" اگر مردم بر تو سوءظن پیدا کردند، دلیل کار خود را به آنان بگو و از بدگمانی شان کم کن. "

محضر نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم
پس از انتشار خبر موافقت مجلس شورای اسلامی با بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی طبق اصل ۸۵ قانون اساسی، علاوه بر اعلام نظر عده ای از دلسوزان و نخبگان انقلابی در فضای مجازی، با موج سواری عناصر معلوم الحال در شبکه های بیگانه در خارج از کشور و دنباله های آنها در داخل، موجی از نگرانی به همراه سوالات و ابهامات در بین توده های مردم ایجاد شد.

اول اینکه فضای مجازی در همه کشورهای دنیا صاحب قانون و ضابطه مشخص می باشد و در کشور ما تاکنون قانون مدونی نداشته و بسیاری از حقوق در این بی قانونی ها پایمال شده و عده زیادی از سوداگران از آب گل آلود فضای مجازی، ماهی خود را صید می کردند که در این بین، امر مجلس قابل تقدیر و سپاسگزاری است؛ منتهی در کنار اهمیت قانونگذاری در فضای مجازی، بنظر می رسد اولین اقدام، شفاف سازی همه جانبه طرح از جانب مجریان آن است. باید هم در رسانه ملی و هم در جمع نخبگانی، تمام ظرفیت ها را برای تمامی سطوح اجتماعی شفاف کرد و با تبیین صحیح موضوع و اقناع مخاطبین، نگرانی های فراوان ایجاد شده را رفع کرد.

دوم اینکه هرچند مجلس محترم با بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران طبق اصل ۸۵ این امکان را فراهم آورده که از نظر مردم و کارشناسان در این طرح نهایت استفاده برده شود اما عده ای که با رانت در فضای مجازی ایجاد انحصار کرده اند و یا بصورت غیر قانونی از مردم کاسبی می کردند و حتی عده ای که با شفافیت در فضای مجازی مشکل دارند و مخالفین خارجی که این فضا را به محلی برای تزریق یاس و ناامیدی مبدل کردند و یا عده ای از مخالفین داخل که در راستای منافع غیر قانونی و کذایی شان موج سواری اجتماعی را بر بستر رسانه های رها شده، تنها راه حفاظت از منافع خود میدانند و خیانت های خود به کشور را در این فضا ساماندهی می کردند، مترصد بوجود آمدن فضایی هستند که با توجه به وضعیت نامناسب اقتصادی و معیشتی مردم و بی تدبیری و بی مسئولیتی و وادادگی مسئولین دولتی کی طی ۸ سال اخیر با همین خلاء های قانونی بر گرده مردم سوار بودند و موارد از این دست، ضرورت تبیین طرح را در رسانه ملی برای عموم مردم عزیز و شفاف سازی آن را برای اقناع مخاطبین، بیش از پیش روشن می سازد.
ما دانشجویان انقلابی دانشگاه های استان قم، مجددا ضمن تقدیر و تشکر از اقدام شایسته مجلس انقلابی ج

جهت حفاظت و صیانت از کاربران فضای مجازی، درخواست داریم تا ابعاد و بند بند این طرح را در حین بررسی، به صورت کاملا شفاف برای مردم تبیین فرمایید و به شایعات و ابهامات موجود در فضای مجازی که به نگرانی مردم دامن می زند، خاتمه دهید.

جامعه انقلابی دانشگاهی و نخبگانی هم آمادگی دارد تا در این خصوص با برگزاری کرسی های نقد و نظریه پردازی و نشست های تبیینی، پاسخگوی شبهات و ابهامات وارده باشد.
در پایان از محضر ریاست محترم مجلس شورای اسلامی هم تقاضا داریم شرایط پوشش خبری زنده گفتگوهای کمیسیون ویژه را جهت آگاهی کامل مردم از مباحث مطرح شده، فراهم نمایند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
۹مرداد ماه ۱۴۰۰

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان قم

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها