نشانی پایگاه خبری ‌۵۹۸ درفضای مجازی:   ایتا: https://eitaa.com/www_598_ir                                       توییتر: Twitter.com/www_598_ir                                       تلگرام: telegram.me/www_598_ir

      
کد خبر: ۴۹۰۲۱۷
زمان انتشار: ۱۳:۱۶     ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
تحلیف رئیس جمهور ایران پس از مراسم تنفیذ حکم او از سوی رهبر با حضور رئیس دیوان عالی کشور، اعضای شورای نگهبان قانون اساسی و رئیس قوه قضائیه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه 598، در مراسم تحلیف که به میزبانی مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود، رئیس جمهور منتخب بر طبق اصل ۱۲۱ قانون اساسی سوگند یاد می‌کند که همهٔ استعداد و صلاحیت خویش را در راه ایفای مسئولیت‌هایی که برعهده گرفته‌ است، به کار گیرد و در پایان سوگندنامه را امضا می‌کند.

تاکنون ۱۲ دوره مراسم تحلیف رؤسای جمهور منتخب برگزار شده‌ است.

در شرایط عادی و نبود تعطیلی در روز مورد نظر، مراسم تحلیف ریاست جمهوری در روز ۱۴ مرداد هم‌زمان با سال گشت صدور تاریخی فرمان مشروطیت در ایران، انجام می‌شود.

رئیس جمهور بعد از مراسم تحلیف، طبق آئین‌نامه دو هفته زمان دارد تا نسبت به معرفی کابینه و برنامه وزرا به مجلس شورای اسلامی اقدام کند که پس از اعلام وصول در مجلس، به مدت یک هفته وزرا و برنامه‌هایشان در دست ارزیابی قرار خواهند گرفت.

مراسم تحلیف سید ابراهیم رئیسی به عنوان سیزدهمین رئیس جمهور منتخب ایران قرار است روز پنجشنبه ۱۴ مرداد برگزار شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها