نشانی پایگاه خبری ‌۵۹۸ درفضای مجازی:   ایتا: https://eitaa.com/www_598_ir                                       توییتر: Twitter.com/www_598_ir                                       تلگرام: telegram.me/www_598_ir

      
کد خبر: ۴۹۰۲۷۵
زمان انتشار: ۱۱:۴۹     ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
کاپیتان شماره هشت و محبوب پرسپولیسی‌ها در فصلی که قراردادش به پایان رسیده و همه در انتظار حضورش در باشگاه و تمدید آن هستند به ماجرای هشت ساله حضورش در این تیم پرداخت.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از مشرق، احمد نوراللهی با حضور در برنامه فوتبال برتر به سئوالات محمدحسین میثاقیان پاسخ داد که مهمترین بخش‌های آن را در زیر می‌خوانید:

شرایط خیلی سختی را داشتیم و قطعا از خودگذشتگی خیلی زیادی برای دستیابی به جام پنجم نیاز بود و باید قوی‌تر ظاهر می‌شدیم. خدا را شکر با شرایطی که کادر فنی شکل داد و بازیکنانی که باید تحسین کنیم آنها را، علیرغم مصدومیت‌هایی که داشتند بار دیگر به این موفقیت رسیدیم.

 خیلی ساده گفته می‌شود پرسپولیس ۵ جام به دست آورده اما اگر بخواهیم به این راه ریز شویم شرایط سختی برای تمامی بازیکنان گذشت. در ۶ سال اخیر تیم پرسپولیس فوق العاده ظاهر شد و در لیگ پانزدهم به دلیل تفاضل گل قهرمان نشد. 

 به نظرم کار گروهی در این مهم تاثیرگذار بود. باید از آقا سید اسم ببرم که خیلی زحمت کشید. کار فردی نه، در پرسپولیس کار گروهی به نتیجه رسیده است. به کسی اجازه ندادیم که از کار فردی اسم ببرد. کار گروهی سرلوحه کار ما بود. یک تیم یک دل و همدست بودیم که در بازی برای همدیگر جان می‌دهیم. اگر یک نفر لایی بخورد همه پشت او در می‌آییم. اتحاد بیشترین کمک را به تیم ما کرده است. در لیگ پانزدهم وقتی قهرمان نشدیم ولی یکصد هزار نفر ما را ایستاده تشویق کردند و همین سهم زیادی در موفقیت ما داشت و این موفقیت‌ها نتیجه حمایت هواداران است.

من از بچگی عاشق پرسپولیس بودم. خودم را در مقابل هواداران، کوچک می‌دانم. هوادارانی که همه چیزشان پرسپولیس است. جدایی از پرسپولیس سخت است. همیشه مدیون هواداران هستم و روز سختی برایم بود که برای سربازی به تراکتور بروم. هواداران همیشه به من لطف داشتند و آن روز هم جو فوق العاده ای شکل دادند و مدیون آنها هستم. من هشت سال در پرسپولیس هستم و البته با توجه به سربازی هفت فصل در این تیم بودم.

 در نیم فصل اول کمبود مهاجم داشتیم. کادرفنی و آقا یحیی از من خواست مهاجم بازی کنم. کار سختی بود یک هافبک دفاعی بخواهد مهاجم باشد و شرایط برایم سخت شده بود اما تیم نیاز داشت. خدا را شکر تا حدودی خواسته کادرفنی را برآورده کنم. همین حضور باعث شد تا وقتی به خط هافبک بازگشتم بازی هجومی را داشته باشم.

 در تیم ملی شرح وظایف من کاملا متفاوت است. به عنوان هافبک آخر بازی می‌کنم و رو به جلو نمی‌روم. در پرسپولیس خیلی راحت‌تر بازی می‌کنم و احساس آرامش دارم. اعتماد به نفسی که بازیکنان می‌دهند خیلی خوب است. 

 تیم سپاهان تا روز آخر مبارزه کرد و جنگید. سپاهان و پرسپولیس خودشان را تیم‌های دیگر جدا کردند. تا یک جایی خیلی از تیم‌ها شانس داشتند، مثل گل گهر، استقلال، فولاد و تراکتور. از یک جایی دیگر اما جنگ قهرمانی بین پرسپولیس و سپاهان بود اما خدا را شکر توانستیم این جنگ را ببریم.

 ۶۵ امتیاز و قهرمان نشدن سخت است.تیم نویدکیا فوق العاده عمل کرد و اگر ما نبودیم سپاهان قهرمان می‌شد. ما باید تا آخر می‌جنگیدیم. ما ۲ امتیاز جلو بودیم و به دنبال این بودیم که فقط برنده شویم.

 زمانی که بازی با تراکتور یک - صفر به نفع آنها شد انگار آب سردی روی ما ریخته شد اما اعتماد به نفس بچه‌ها زیاد بود. فکر می‌کردم نکند قهرمانی پنجم از دست ما برود. بعد از گل ۵ دقیقه بد کار کردیم اما در ادامه فوق العاده و بی نظیر بودیم. مهدی هم خوب کار کرد برای ما. او بازیکن جوانی است و ۹ گل زد و خیلی کمک کرد. خدا را شکر و البته سه بازی آخر خیلی به ما سخت گذشت.

بازی رفت با استقلال که ۲-۲ شد موقعیت‌هایی را از دست دادم. انتقادها تا یک حدی درست بود اما بعضا هم بی احترامی‌بود. باید فوتبالی نگاه کرد. باید بر اساس آنالیز فوتبال نظر داد و تحلیل داشت. دومین بار بود که با در دوران فوتبالی ام با گلر حریف تک به تک شده بودم. با این حال به نظرم بهترین بازی فصل من مقابل استقلال بود. یک سری انتقادات شد و چشم پوشی کردم و می‌خواستم با عملکردم نشان دهم. خیلی از هواداران هم به من بعد از آن بازی محبت داشتند و از آنهایی که حمایت کردند انرژی گرفتم و در ادامه راه بازی کردم.

 وحید (امیری) واقعا فوق العاده است و در هر پستی باشد عالی است و به من هم خیلی کمک کرد. خودمان فکر نمی‌کردیم اما عالی کار کرد در پست دفاع چپ. 

 گلی که در بازی رفت مقابل ماشین سازی تبریز در دقیقه ۹۰ زدم عالی بود و به من چسبید. دو روز قبل از این بازی شوهرخاله ام فوت کرد. رابطه نزدیکی با او داشتم و پیش از این بازی درگیر مراسم او بودم و دو روز در راه بودم قبل از این بازی و در نهایت در این بازی گل زدم.

 از یکی دو سال قبل یک سری پیشنهادات داشتم. اما همیشه اولویت من پرسپولیس و تیمی‌است که از بچگی عاشق آن بودم. آقای شکوری هم قبلا اشاره کردند. از لیگ قطر و دو ساله ۶۰ میلیارد تومان به من پول می‌دادند. در آن مقطع هند بودیم و من به آن جواب رد دادم. همیشه اولویت من پرسپولیس بوده اما امیدوارم باشگاه شرایطی مناسب برای همه بازیکنان ایجاد کند.

 خیلی از بازیکنان از این پول سنگین نمی‌گذرند. این حق را باید به بازیکنان بدهیم که به فکر آینده اش باشد و هر بازیکنی یک عمر فوتبالی دارد. من همیشه اولویت اول و آخرم پرسپولیس بوده و جدایی از پرسپولیس برایم سخت است. تیمی‌که از بچگی آن را تشویق می‌کردم و در نهایت به آرزوی بچگی‌ام که پوشیدن پیراهن شماره هشت پرسپولیس بود رسیدم.  

 {درباره انتشار عکسی از او در دوران کودکی} این بازی مربوط به بازی با بوشهر بود که از شمال به استادیوم آزادی آمدیم. یک خانواده پرسپولیسی دارم و یک عکس هم با پیراهن علی آقا (کریمی) دارم. بازی‌های زیادی را از شمال به استادیوم آزادی آمدم و حس و حال هواداری را همیشه داشتم. در خانواده ما استقلالی وجود ندارد. پدر و مادرم فوتبالی نبودند اما برادرانم همه پرسپولیسی هستند. همسرم هم پرسپولیسی است و خانواده آنها هم پرسپولیسی هستند.

 این هفته قرار است دوباره با پرسپولیس مذاکره کنیم و امیدوارم دوباره پیراهن تیمی‌که از بچگی عاشق آن بودم را در اختیار داشته باشم و این افتخار نصیب من شود.

 اگر تیمی‌متحد باشد و فقط به فکر فوتبال باشد و به کری توجهی نکند قطعا موفق خواهد شد. تیم ما تمرکزش را روی این گذاشته بود تا به قهرمانی برسد. جام‌هایی که کسب کردیم بازیکنان از خودگذشتگی زیادی برای آن داشتند. یک سری توهین‌ها به سمت بی احترامی‌می‌روند و تیمی‌که بخواهد موفق شود باید توانایی‌اش را در مستطیل سبز نشان دهد. تیم ما واقعا فوق العاده بود و همه با هم برادر بودیم و جانمان را برای هم در زمین می‌گذاشتیم تا پرسپولیس به پنجمین قهرمانی برسد. 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها