کد خبر: ۴۹۰۴۲۹
زمان انتشار: ۱۵:۱۴     ۱۶ مرداد ۱۴۰۰
نماینده وزن ۷۵+ کیلوگرم کاراته ایران در نخستین مبارزه خود در المپیک توکیو پس از پیروزی مقابل حریف کروات، مقابل نماینده عربستان مساوی کرد و در سومین مبارزه مقابل حریف آمریکایی به برتری رسید.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایسنا: در ادامه رقابت‌های کاراته المپیک ۲۰۲۰ توکیو، سجاد گنج‌زاده تنها کاراته‌کای مردان ایران در المپیک توکیو و دارنده یک مدال طلا و ۲ نقره جهان، در دور نخست رقابت‌های گروهی وزن ۷۵+ کیلوگرم، برابر ایوان کوسیچ دارنده مدال طلای جهان ۲۰۱۸ از کرواسی به روی تاتامی رفت و در پایان با نتیجه ۳ بر یک به برتری رسید. گنج‌زاده در ادامه رقابت‌های مرحله گروهی برابر طارق حامدی از عربستان به نتیجه تساوی رضایت داد. گنج‌زاده در سومین مبارزه مقابل بریان ایر از آمریکا به برتری ۶ بر صفر رسید.

پیروزی باارزش سجاد گنج‌زاده در مبارزه نخست

دانیل گایسینسکی از کانادا آخرین رقیب گنج‌زاده در مرحله گروهی است.

نفرات حاضر در هر گروه با یکدیگر مصاف می‌کنند و در نهایت دو نفر برتر هر گروه به مرحله بعدی صعود خواهند کرد. در مرحله نیمه نهایی نفر اول هر گروه با نفر دوم گروه مقابل مبارزه می‌کند که نفرات پیروز به فینال می‌رسند و بازنده ها نیز به مدال برنز المپیک خواهند رسید.

هدایت سجاد گنج‌زاده در این رقابت‌ها بر عهده سید شهرام هروی سرمربی تیم ملی کاراته ایران است.

گنج‌زاده با صعود از گروه، مدالش را قطعی کرد

پیش از این سارا بهمنیار در رقابت‌های وزن ۵۵- کیلوگرم المپیک توکیو که روز پنج‌شنبه برگزار شد با یک پیروزی و دو شکست از دور رقابت‌ها کنار رفت و حمیده عباسعلی دیگر نماینده کاراته بانوان ایران نیز امروز(شنبه) با ۲ پیروزی و ۲ شکست حذف شد تا تیم دو نفره بانوان ایران بدون کسب مدال به کار خود در المپیک توکیو پایان دهد.

رشته ورزشی کاراته برای نخستین بار است که به دلیل درخواست ژاپن، در بازی‌های المپیک حضور رسمی دارد اما در دوره بعدی المپیک در پاریس حضور نخواهد داشت.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها