کد خبر: ۴۹۰۹۴۵
زمان انتشار: ۱۰:۳۲     ۳۱ مرداد ۱۴۰۰
عباس زاده مشکینی مطرح کرد؛
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اکثریت آرا، نظر مثبت نسبت به برنامه وزیر پیشنهادی اطلاعات دارند.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598 به نقل از مهر، محمود عباس‌زاده مشکینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس صبح امروز (یکشنبه) در ادامه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی کابینه سیزدهم، گزارش کمیسیون امنیت ملی در خصوص برنامه‌های حجت‌الاسلام سید اسماعیل خطیب وزیر پیشنهادی اطلاعات را قرائت کرد.

عباس زاده مشکینی گفت: اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اکثریت آراء نظر مثبت نسبت به برنامه وزیر پیشنهادی اطلاعات دارند.

وی افزود: آقای خطیب تنها وزیر اطلاعاتی هستند که کار اطلاعاتی را از کف سیستم اطلاعاتی آغاز کردند و در سطح ملی نیز مسئولیت داشتند.

متن گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بدین شرح است:

براساس ماده ۲۰۲ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون امنیت ملی درخصوص بررسی صلاحیت و برنامه های سید اسماعیل خطیب وزیر پیشنهادی اطلاعات ارائه می شود.

کمیسیون امنیت ملی در جلسه ای با حضور اکثریت اعضا، سوابق و برنامه های وزیر پیشنهادی اطلاعات را بررسی نمود. در این جلسه وزیر پیشنهادی سوابق، برنامه ها و راهکارهای خود برای حُسن کارکرد وزارت اطلاعات را ارائه کرد.

آقای خطیب براساس استعلام های واصله در سال ۱۳۵۴ وارد حوزه علمیه قم و پس از طی مراحل مختلف دروس حوزوی، نزد اساتید برجسته و با شرکت در درس خارج فقه و اصول و اتمام آن نزد بزرگانی از جمله حضرت آیت الله خامنه ای و مرحوم حضرت آیت الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی، دوره خارج فقه و اصول را به پایان می رساند و از سال ۵۸ و ۵۹ به کار تبلیغ مشغول می شود و با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه های نبرد می شود.

سپس توسط سردار شهید حسن باقری وارد کار اطلاعات و عملیات می شوند. او در دوره جنگ به افتخار جانبازی نائل می آیند، وی برادر شهید و همسر مکرمه شان نیز خواهر شهید هستند.

او در سال ۱۳۹۱ مسئولیت حفاظت اطلاعات قوه قضائیه را برعهده می گیرند و در سال ۱۳۹۸ نیز در آستان قدس رضوی مشغول فعالیت می شوند.

کمیسیون پس از بررسی برنامه های وی و طرح سوالات و گرفتن پاسخ و استعلامات به توانمندی او برای اجرای این برنامه ها و تحقق برنامه هایشان نظر مثبت دارد و بر اساس قانون وزارت اطلاعات مصوب سال ۱۳۶۲، وزیر اطلاعات باید ۴ شرط داشته باشد، شرط حد اجتهاد، داشتن عدالت و تقوا، داشتن سابقه روشن از نظر سیاسی و مدیریتی، عدم عضویت در احزاب و سازمان ها و گروه های سیاسی که او هر ۴ شرط را دارند و شاید تنها وزیر اطلاعاتی باشند که بعد از انقلاب کار اطلاعاتی را از کف سیستم اطلاعاتی شروع کرده اند و در نهایت در سطح ملی هم مسئولیت داشته اند.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها