نشانی پایگاه خبری ‌۵۹۸ درفضای مجازی:   ایتا: https://eitaa.com/www_598_ir                                       توییتر: Twitter.com/www_598_ir                                       تلگرام: telegram.me/www_598_ir

      
کد خبر: ۴۹۳۰۴۲
زمان انتشار: ۱۳:۰۵     ۰۶ مهر ۱۴۰۰
میدل ایست آی:
میدل ایست آی در گزارشی به اقدام تاثیرگذار حزب الله برای تامین سوخت لبنان در میانه بحران سیاسی و اقتصادی این کشور پرداخته است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از میزان، لبنان برای چندین هفته شاهد کمبود سوخت و در پی آن صف‌های طولانی خودروها برای دریافت سوخت در مقابل جایگاه‌های عرضه سوخت بوده است.

به گزارش «میدل ایست آی»، یک فیلسوف آلمانی در سالیان دور گفته بود که اقتصاد، سیاست را هدایت می‌کند؛ اگر این درست باشد، برای جلوگیری از فروپاشی کامل اجتماعی و اقتصادی در لبنان، بسیاری از چیزها باید تغییر کنند.

چه بخواهید و چه نخواهید فقط یک سازمان در فاجعه و بحران کنونی در لبنان از دیگران قوی‌تر و محترم‌تر عمل کرده است؛ حزب الله و تنها یک شخصیت مهم: سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله.

با سقوط سیستم سیاسی لبنان در میانه بحران سوخت در این کشور، سید حسن نصرالله برای انتقال سوخت از ایران اقدام کرد؛ اکنون می‌بینیم نفتکش‌ها از مرز زمینی از سوریه به لبنان وارد شده‎اند.

مردی که شغل خود را در طول بحران لبنان از دست داده بود گفت «من لبنانی هستم؛ من به غذا نیاز دارم؛ من از هر کسی که می‌تواند کمک کند سپاسگزارم.»

بسیاری از افراد در لبنان همین حرف را تکرار می‌کنند

«سزار معلوف»، نماینده لبنانی، ایران را کشور برادر خواند و برای کمک ایران به مردم لبنان در زمان مشکلات تشکر کرد.

معلوف همچنین به طور قابل توجهی از وعده ارسال سوخت سفیر آمریکا که عملی نشد، انتقاد کرد.

جای تعجب نیست؛ بحران لبنان در حدی بزرگ است که آمریکا موظف شده است تسلیم حزب الله شود؛ آمریکا چاره‌ای ندارد؛ لبنان به سوخت نیازمند است.

حزب الله برخلاف خواسته آمریکا، اقدام تحقیرآمیز خود را علیه این کشور انجام داد.

جسارت سید حسن نصرالله جواب داد و شواهدی تازه از چشم انداز سیاسی جدیدی که به سرعت در سراسر خاورمیانه پدیدار می‌شود، ارائه کرد.

«میدل ایست آی»، در پایان نوشت که معماری منطقه‌ای جدیدی با سرعت شگفت انگیزی در حال شکل گرفتن است و بالاخره رانندگان لبنانی نسبت به بهبود وضعیت امیدوار شده‎اند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها