کد خبر: ۴۹۴۷۱۵
زمان انتشار: ۱۲:۰۹     ۰۱ آبان ۱۴۰۰
عملیات بازارگردانی ۳ شرکت از امروز(اول آبان) در فرابورس ایران در حالی آغاز می‌شود که بازارگردانی یک شرکت بورس هم تمدید شد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از مشرق، شرکت فرابورس ایران اعلام کرد: عملیات بازارگردانی به روش مبتنی بر حراج در نمادهای معاملاتی «پخش»، «دتولید» و «دسانکو» از امروز(شنبه، اول آبان) در این بازار آغاز می‌شود.

همچنین دوره عملیات بازارگردانی در نماد معاملاتی شرکت فرآورده‌های‌ تزریقی‌ ایران‌(دفرا) در بورس تهران تمدید شد.

شایان ذکر است در حالی از ۱۰ مهرماه پارسال تمامی شرکت‌های بورسی و تا ۱۵ مهر شرکت‌های حاضر در فرابورس ملزم به معرفی بازارگردان شدند که به گفته مدیر نظارت بر ناشران بورس، همه ناشران پذیرفته شده در بورس موظفند برای انعقاد قرارداد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران اقدام کنند.

بر این اساس در صورت اجرا نکردن این ابلاغیه، ناشران متخلف محسوب و جرایم برای آنان در نظر گرفته می‌شود که این جرایم و ضمانت اجرایی شامل تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوزهای صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیئت مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش می‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها