کد خبر: ۴۹۵۳۳۵
زمان انتشار: ۱۴:۲۳     ۱۰ آبان ۱۴۰۰
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول با تشریح اقدامات اولیه در مواجهه با سکته‌های مغزی گفت: این اقدامات می‌توانند به بیماران زندگی دوباره ببخشند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایلنا، عبدالکریم فیروز زاده روز دوشنبه به رسانه‌های دزفول اعلام کرد: نخستین اقدام برای درمان، رساندن سریع بیماران به مراکز ۷۲۴ بیمارستانی و درصورت نیاز تزریق آمپول آلتپلاز است.

وی به علائم سکته‌های مغزی نیز اشاره کرد و افزود: انحراف ناگهانی صورت، اختلال ناگهانی صحبت کردن و ضعف ناگهانی یک طرف بدن به ویژه دست از مهمترین علایم سکته‌های مغزی هستند. 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول راه‌های پیشگیری از سکته‌های مغزی را تشریح کرد و گفت: کنترل مرتب فشارخون و درمان آن درصورت لزوم، انجام فعالیت‌های ورزشی مرتب، تغذیه مناسب و جلوگیری از چاقی، استفاده نکردن از دخانیات و مشروبات الکلی و همچنین کنترل عوامل خطرناک زمینه‌ای اعم از بیماری قند، قلبی و سایر موارد از مؤثرترین راه‌های پیشگیری محسوب می‌شوند.

وی افزود: هشتم تا ۱۴ آبان ماه هفته سکته مغزی و شعار جهانی امسال « دقیقه‌ها می‌توانند نجات بخش یک زندگی باشند» نامگذاری شده که این نوید بخش حیات دوباره درصورت رعایت برخی از توصیه‌های پزشکی باشد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول به شهروندان  توصیه کرد: درصورت مواجهه با بیماران سکته‌های مغزی با فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ تماس بگیرند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها