کد خبر: ۴۹۵۵۳۲
زمان انتشار: ۱۱:۲۱     ۱۳ آبان ۱۴۰۰
یادداشت؛
دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

پایگاه 598: یک خبر بسرعت در صدر اخبار رسانه‌های دنیا و نیز شبکه‌های اجتماعی داخلی قرار گرفت: " در پی رفتار خبیثانه ناو جنگی آمریکا با لباسی مبدل در آب‌های جنوبی کشورمبنی بر سرقت نفتکش ایران در آب‌های دریای عمان، قایق‌های تندروی سپاه پاسداران واکنشی قاطع نشان داده و با عملیات هلی برن بر روی عرشه نفتکش و تصرف آن؛ این نفتکشبا یک نبرد نابرابر را در ساعت ۸ صبح سومآبان ماه ۱۴۰۰ به سوی آب‌های سرزمینی ایران هدایت کردند. "

لازم به ذکر است، چندی پیشنیزآمریکایک نفتکش ایرانی را در مسیر ونزوئلا با سوخت ایران دزدیده بود. کاپیتان وخدمه نفتکش به ایران خیانت کرد و به آمریکا کمک کرد؛ و اکنونهماننفتکشباهمانکاپیتان و خدمه و تحت حفاظت ارتش آمریکا توسط نیروی دریایی سپاه توقیف وبازگردانده شده است.

منهای جزئیات درگیری اخیر نیروی دریایی سپاه با ناو‌های آمریکایی این اقدام نیروی دریایی سپاه که بسیار غرور افرین، حاوی پیام ودستاورد‌های بزرگی برای کشورمان می‌باشد:

۱. تجلی قدرت اطلاعاتی ایران در تشخیص ربایش امریکا در لباس مبدل

۲. بروزاجرای پرقدرت وسریع عملیات پیچیده اطلاعاتی - نظامی توسط نیروی دریایی سپاه بر ضد نیرو‌های پر تجهیزات نظامیان آمریکاییان

۳. پوشالی بودن هیمنه آمریکا در جهان با شکستن قدرت دریایی آن در برابر کشور ایران اسلامی

۴. زنده شدن یاد خیس کردن نظامیان امریکایی در دستگیری قبلی آنان (۲۲دی ۱۳۹۴) در برابر نیروی دریایی ایران

۵. نمایش توانمندی و کارآمدی تولیدات خودکفایی نظامی ایران در شرایط تحریم و بلااثر بودن تحریم‌های ظالمانه آمریکا

۶. معادله‌ای که آمریکایی‌ها سعی داشتند با یک ضرب شست نظامی و توقیف نفتکش ایران در مذاکرات آتی هسته‌ای (برجام پرخسارت) شروط خود را بر جمهوری اسلامی تحمیل کنند، اکنون معکوس شده و آنان در نقطه ضعف قرار گرفته اند.

۷. در ماه‌های اخیر با روی کار آمدن دولت جدید انقلابی آقای رییسی با اعتماد به نفس کامل در حال بازیگری در عرصه بین الملل است؛ و این اقدام اقتدار دیپلماسی را ارتقا بخشید.

۸. آمریکایی‌ها که با افزایش تحریم‌ها بدنبال فشار به ایران می‌باشند و از دور زدن تحریم‌ها و فروش مخفیانه نفت ایران به کشور‌های دیگر بشدت عصبانی هستند و بدنبال محدود کردن ایران می‌باشند، با این اقدام ایران علاوه بر عصبانیت بیشتر انان (که ازاین عصبانیت دق کرده و بمیرند) ناتوانی شان اشکار گردید.

۹. جمهوری اسلامی که پیش از این برکنترل تنگه هرمز تاکید داشت؛ اکنون راهبرد دفاع بازدارندگی اش به فرا‌تر از اب‌های سرزمینی افزایش یافته است؛ و از این به بعد یگانهایرزمی سپاه می‌توانند در آبهایازاد جهان نیز پیشرفته‌ترین عملیات‌ها را طراحی کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن به اجرا درآورده و منافع ملی مان را تضمین بخشند.

۱۰. نیروی دریایی کلاسیک آمریکا از لحاظ تکنیکی و تاکتیکی قابلیت مقابله با نیرو‌های سپاه پاسداران که جنگ چریکی در دریا را به خوبی اجرا می‌کنند؛ ندارد و این اولین تقابل ناموفق آن‌ها نیز نبوده است.

۱۱. بلااثر شدن حربه گزینه نظامی امریکا علیه ایران و عملا این گزینه پوشالی از روی میز آنان برداشته شده است.

۱۲. رژیم صهیونیستی که هرازگاهی از حمله به ایران سخن می‌گفت نیز حساب کار دستش آمده و از این بعد با وحشت مواجه خواهد شد.

۱۳. کشورهای غربگرای منطقه نیز که برای برقراری امنیت خود متکی بر آمریکا بوده اند، به توان ایران پی برده و راهی جز اتکا به کشور مقتدر اول منطقه نداشته و بایستی برای حل مشکلات منطقه بدون اتکا نیرو‌های بیگانه وارد مذاکره و حل مشکلات شوند.

۱۴. دل‌های همه آزادیخوهان و نیز محرومان جهان را خشنود و به نجات از سلطه امریکای جنایتکار امیدوار ساخت.

۱۵. با توجه به تحرکات جدید ایران در صادرات نفت، این عملیات، ضریب امنیت توان دریایی صادرات ایران را افزایش داده و به نقطه اطمینان بخش برای کشور رسانده است.

۱۶. تغییر راهبرد ایران از عکس العمل (دستگیری ۱۰ ملوان آمریکایی در ۲۲ دی۱۳۹۴ دو فروند قایق جنگی آمریکایی حامل به دلیل ورود غیرقانونی به آب‌های سرزمینی ایران) به راهبرد پیش دستانه تهاجمی در دزدی دریایی امریکایی‌ها؛ نمونه عملی تجلی تهدید رهبر انقلاب اسلامیدرپاسخ به تهدید‌های نظامی مقامات آمریکایی در ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ مبنی بر اینکه: «اولا غلط میکنید» و ثانیا «دوران بزن و دررو تمام شده است»!

۱۷. این دستاورد ادامه ثمره دفاع مقدس می‌باشد: "معجزه‌ی پیروزی در جنگ هشت‌ساله و شکست رژیم بعثی و پشتیبانان آمریکایی واروپایی و شرقی‌اش را پدید آورد. " (امام خامنه‌ای، بند اولا در برکات انقلاب اسلامی، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی؛ ۲۲ بهمن ۱۳۹۷)

۱۸. نوید بخش بودن ایستادگی ملت ایران درگام دوم انقلاب:" (انقلاب اسلامی) نماد پر ابّهت و با شکوه و افتخارآمیز ایستادگی در برابر قلدران و زورگویان و مستکبران جهان و در رأس آنان آمریکای جهان‌خوار و جنایت‌کار، روز به روز برجسته‌تر شد. ….. ملّت ایران در فضای حیات‌بخش انقلاب توانست نخست دست‌نشانده‌ی آمریکا و عنصر خائن به ملّت را از کشور برانَد و پس از آن هم تا امروز از سلطه‌ی دوباره‌ی قلدران جهانی بر کشور با قدرت و شدّت جلوگیری کند. " (امام خامنه ای؛ بند سابعا در برکات انقلاب اسلامی، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی؛ ۲۲ بهمن ۱۳۹۷)

۱۹. اکنون که در پیچ تاریخی انقلاب از گردنه راهزنان دشمنان انقلاب و نیز مشکلات معیشتی بازمانده از سو مدیریت نااهلان نفوذی دولت یازده و دوازده هستیم، مسولیت اجتماعی همگانهمراهی با مسولان برای برون رفت از مشکلات فعلی وتلاش درجهت تحقق اهداف انقلاب بوده و در گام دوم انقلاب اسلامی در کمک به ایجاد تمدن نوین اسلامی کوشا بوده و زمینه ساز ظهور مهدوی (عج) باشیم.

۲۰. و دستاورد‌های دیگری که در آینده آشکار خواهد شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها