کد خبر: ۴۹۵۷۲۰
زمان انتشار: ۰۹:۲۴     ۱۷ آبان ۱۴۰۰
سخنگوی کمیسیون اقتصادی در مجلس گفت: در نشست امروز مقرر شد حوزه رمز ارزها، خصوصا رمز ارزها با منشا خارجی هرچه سریعترتعیین تکلیف شوند تا سرمایه گذاری‌ها در فضای مطمئنی انجام شوند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از خانه ملت، غلامرضا مرحباء، سخنگوی کمیسیون اقتصادی در مجلس در تشریح نشست امروز ( یکشنبه ۱۶ آبان ماه) کمیسیون متبوع خود، گفت: کمیسیون اقتصادی در نشست خود میزبان وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان بورس اوراق بهادار بود، در این نشست مباحثی در خصوص وضعیت بازار سرمایه و مشکلات آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در نشست امروز کمیسیون علیزاده نماینده ناظر در شورای عالی بورس گزارشی ارائه کرد که در آن به مباحثی در زمینه ناترازی در بازار سرمایه، جلوگیری از قیمت گذاری‌های دستوری، عدم اتخاذ تصمیم‌های عجولانه و یک شبه، نظارت‌های سیستمی در بازار سرمایه به نحوی که دخالت‌های سیستمی را به حداقل برساند،لزوم توجه همه ارکان دولت به بازار سرمایه ، شفاف سازی در بحث سازمان بورس و ایجاد کانون سهام داران حقیقی اشاره شده بود.

وی با تاکید بر اینکه وزیر امور اقتصادی و دارایی ابراز امیدواری کرد که شرایط کنونی به بهترین دوران همکاری بین مجلس و دولت تبدیل شود، گفت: خاندوزی طرح اصلاح قانون بازار اوراق بهادار را بستری مناسب دانست و پیشنهاد کرد کمیته ای مشترک تمامی زوایای طرح را بررسی کند تا حاوی تمام نقاط مشترک مدنظر دو طرف باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رئیس سازمان اوراق بهادار در خصوص شفاف سازی دارایی شرکت‌ها و شفاف سازی دعاوی حقوقی در سامانه کدال مباحثی را مطرح کرد، ادامه داد: بر اساس گزارش‌های ارائه شده توسط آقای عشقی کمیته مشترکی بین بانک مرکزی و بورس اوراق بهادار تشکیل شده تا فعالیت های تامین سرمایه و پرداخت سود از طریق سیستم بانکی را رسیدگی کند زیرا حجم نقدینگی بسیار زیاد است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه عرضه‌های اولیه‌های خوبی در راه هستند که اگر شرایط بازار مقداری بهتر شود قابلیت عرضه دارند، تصریح کرد: شرکت‌های دانش بنیان در حال عرضه به بازار اوراق بهادار هستند و اولین آنها به بازار عرضه شده و در تابلو قرار گرفته است.

مرحباء با تاکید بر اینکه کمیسیون اقتصادی از تشکیل کمیته مشترک بررسی طرح اصلاح قانون بازار اوراق بها دار استقبال کرد، ادامه داد: در حوزه رمزها نیز مباحثی مطرح شد و مقرر گردید این حوزه خصوصا رمز ارزها با منشا خارجی هرچه سریعتر تعیین تکلیف شوند تا سرمایه گذاری‌ها در فضای مطمئنی انجام شوند زیرا می‌تواند چالش‌های به همراه داشته باشد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها