کد خبر: ۴۹۶۳۰۵
زمان انتشار: ۱۴:۱۰     ۲۴ آبان ۱۴۰۰
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: مصاحبه منتشر شده از من درباره اغتشاشگران آبان ۹۸ جعلی بوده و تولید گروهک تروریستی منافقین است.

به گزارش پایگاه 598، حسن نوروزی در گفت و گو با خانه ملت ، درباره انتشار یک مصاحبه از وی درباره حوادث آبان ماه 98، گفت: یک خبرنگار جعلی از من سوال کرد که نظر شما درباره محاکمه کسانی که انسان ها را در آبان ماه 1398 کشتند چیست ؟ طرح این سوال برای من بسیار تعجب بر انگیز بود چون در آبان ماه 98 کسی، کسی را نکشت.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ادامه داد: بحث این بود که در آن مقطع زمانی افرادی اقدام به آتش زدن شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها و بانک‌ها کردند و در شهر پرند اغتشاشگران تمام بانک ها و فروشگاه های زنجیره‌ای یک شرکت آتش زدند یا در شهر رباط کریم و شهر گلستان در حوزه انتخابیه بهارستان اغتشاشگران چندین بار شهرداری را آتش زدند.

وی افزود: من به آن خبرنگار جعلی گفتم این سوال شما یعنی چه؟ شما می خواهد چه کسی را محاکمه کنید ؟ شما تخریبگر و آدمکش را می خواهید بر نیروهای دفاعی حاکم کنید ؟ احساس کردم این خبرنگار از منافقین باشد که قطعا هم بود، گفتم می خواهید من را محاکمه کنید؟ سپس گوشی را قطع کردم.

نوروزی بیان کرد: منافقین این خبر را پخش کردند که بنده جزو کسانی بودم که به مردم شلیک کردم در حالی که حرف من این بود که در رابطه با اغتشاشگران آبان 98، انگلیس دادگاهی تشکیل داده و به دفاع از آن ها پرداخته است.

وی ابراز کرد: انگلیس بابت جنایت هایش در جنگ جهانی اول و دوم،شهادت نواب صفوی، آیت الله سعیدی،آیت الله غفاری و مرحوم مصدق باید در ایران باید محاکمه شود.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس عنوان کرد : مگر غیر از این بود که مزدور انگلیس یعنی محمدرضا پهلوی جنایت های زیادی در ایران کرد؛مگر غیر از این بود که انگلیس به صدام ملعون در هشت سال جنگ تحمیلی کمک نظامی کرد ؟ آن‌ها باید محاکمه شوند.

وی تصریح کرد: آن ها هستند که مسعود رجوی را در کشور خودشان و فرانسه جای دادند و چریک های پیکار،فداییان خلق،عز الدین حسینی،قاسملو،حزب خلق مسلمان را پناه داده و کمک کردند تا در لندن مستقر شوند.

نوروزی یاد آور شد: یکی از تبعات این کار انگلیس اشغال سفارت جمهوری اسلامی توسط مزدوران دست نشانده آن ها بود به همین خاطر آن ها باید بخاطر این موضوعات محاکمه شوند نه این که دادگاهی به نفع اغتشاگران و ضد ایران تشکیل دهند.

وی افزود: حرف اصلی آن است که این انگلیس است که باید محاکمه و مواخذه شود؛آن ها بودند که در جنگ جهانی در ایران قحطی بوجود آوردند و حتی سفیر انگلیس در میان اغتشاشگران آبان 98 بود.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقیقی مجلس تاکید کرد: تشکیل دادگاه آبان 98 توسط انگلیس فرار رو به جلو بوده به این دلیل که این کشور در آبان 98 و فتنه 88 هدایت گر و خط دهنده اغتشاشگران بود و این استعمار پیر است که اقدام به طراحی اغتشاش در خاورمیانه می کند لذا آن ها مجرم و آدم کش هستند و باید پاسخگوی جنایاتشان باشند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها