کد خبر: ۴۹۶۷۱۷
زمان انتشار: ۱۵:۰۶     ۰۲ آذر ۱۴۰۰
تبیین اقدامات دولت روحانی
دروغ انتصاب فامیلی را درباره دولت رئیسی میگن، یادشون رفته زمان روحانی کیا بعنوان مفاسد اقتصادی حکم دادگاه میگرفتن!

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، انتصابات فامیلی، تازه‌ترین ترکیبی است که شماری از منتقدان بی آنکه مدرکی مستدل و مستند درباره انجام آن ارائه دهند، دولت را متهم می کنند و این در حالی است که رییس جمهوری شفاف و صریح از عدم وجود خط قرمزی در این زمینه سخن گفته و از مردان کابینه خواسته است به شبهات پاسخ دهند.

با جستجوی کلیدواژه انتصابات فامیلی در دولت سیزدهم جز تعدادی خبرهای عمدتا تکذیب شده، موضوعی در ارتباط مستقیم با دولت یافت نمی شود؛

انتصابات فامیلی داشتیم وقتی انتصابات فامیلی مد نبود! + اینفوگرافی

مگر آنکه منتقدان انتصابات در دیگر نهادها مانند شهرداری یا صداوسیما را هم مرتبط با دولت دانسته و به این بهانه انتقاد کنند. اینکه شهرداری یا مدیری در صداوسیما برای خویشان منصبی تدارک دیده و حکمی صادر کرده و با گسترش انتقادات آن را لغو کند، گرچه سوژه خبری جذابی است اما چندان ارتباطی با رییس جمهوری و وزرایش نخواهد داشت. مهم ترین پرونده مطروحه درباره انتصابات فامیلی در دولت سیزدهم مربوط به وزارت نفت و حکم استخدام فرزند یکی از نمایندگان مجلس است که با دستور وزیر به سرعت لغو شد، درباره نزدیکان سببی و نسبی وزاری بهداشت و درمان، کشاورزی و نفت، هیچ سند معتبری از سوی منتقدان برای شفاف سازی ادعاهای خود ارائه نشد و جز چند تیتر مبهم از انتصاب دامادها و باجناق ها، جزییاتی در این زمینه اعلام نشد. اما آیا انتصابات به اصلاح فامیلی که نماینده‌ای خواستار بازرسی ویژه در این زمینه است، نخستین بار در دولت رییسی روی داده است؟ مرور انتصاب نزدیکان روسای جمهور و وزرای دولت های قبل به معاونت ها، دستیاری ها و مدیریت ها امری مسبوق به سابقه است.

انتصاب داماد رییس جمهوری سابق در وزارت صمت و موج اعتراضات و لغو آن نزدیک ترین خاطره جمعی مردم از انتصابات است اما پیش از این هم مواردی از حضور نزدیکان روسای جمهور سابق، معاونان و وزرای ادوار مختلف دولت‌ها در مناصب و مسئولیت های مختلف مشاهده و اعلام شده است. اسامی و مناصب این افراد با جستجوی ساده ای در فضای رسانه ای کشور در دسترس است.

«رانت» فامیلی داشتیم وقتی انتصابات فامیلی مد نبود! + عکس

واقعیت آن است که حضور بستگان در عرصه های مختلف اجرایی امری مسبوق به سابقه در تاریخ اداره دولت و کشور بوده است اما دولت سیزدهم تمام تلاش خود را به کار بسته است تا این رسم نه چندان عادلانه را در دوره مسئولیت خود لغو کرده و شایسته سالاری را جایگزین آن کند.

الاایحال به نظر می رسد دروغ‌های جریان اصلاحات و ضد انقلاب برای حاشیه سازی درباره دولت انتها ندارد و هرچندوقت یکبار یک مورد جدیدی را مطرح میکنند که هربار هم تکذیب می شود.

کابران فضای مجازی هم با انتشار توئیت هایی به این خبرسازی دروغین واکنش نشان دادند:

 
 
«رانت» فامیلی داشتیم وقتی انتصابات فامیلی مد نبود! + عکس
 
«رانت» فامیلی داشتیم وقتی انتصابات فامیلی مد نبود! + عکس
 
«رانت» فامیلی داشتیم وقتی انتصابات فامیلی مد نبود! + عکس
 
«رانت» فامیلی داشتیم وقتی انتصابات فامیلی مد نبود! + عکس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها