کد خبر: ۴۹۷۰۳۵
زمان انتشار: ۱۴:۴۱     ۰۸ آذر ۱۴۰۰
وزیر کشور با تاکید بر اینکه نباید وقت انقلاب، مردم و دولت را با حرف‌های حاشیه‌ای تلف کرد، گفت: دولت به شدت از ورود به مسایل حاشیه‌ای پرهیز می‌کند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم: احمد وحیدی پیش از ظهر امروز ‌در مراسم معارفه استاندار جدید استان ایلام اظهار داشت: ‌دولت آیت‌الله رئیسی مختص به یک جناح سیاسی نیست و به همه گروه‌های سیاسی که دل در گرو انقلاب و نظام دارند، تعلق دارد.

وی با بیان اینکه راهبرد دولت سیزدهم حرکت براساس بیانیه گام دوم انقلاب است، افزود:‌ در این راستا تلاش خواهیم کرد با نگاه آرمان خواهانه و مبتنی بر واقعیت‌ها ایران اسلامی را بیش از پیش در مسیر پیشرفت همه جانبه قرار دهیم.

وزیر کشور تاکید کرد: این بیاینه سند وزینی برای گام برداشتن در چهل سال دوم انقلاب است که با یک نگاه بلند به آینده و همراه با توجه به نقاط کلیدی این حرکت باید شتابان دنبال شود.

وحیدی گفت‌: در این راستا تلاش خواهیم کرد با نگاه آرمان خواهانه و مبتنی بر واقعیت‌ها ایران اسلامی را بیش از پیش در مسیر پیشرفت همه جانبه قرار دهیم.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: دولت سیزدهم در ابتدای کار با مسائل و مشکلات فوری روبرو بود که تلاش کرد با سامان دادن به آن‌ها کشور را در ریل و مدار همیشگی قرار دهد که در این راستا افزایش ذخائر استراتژیک و تامین واکسن کرونا نیز با موفقیت حاصل شد.

وزیر کشور درباره شیوه انتخاب استانداران گفت: تلاش کردیم که استانداران در نهایت تعامل با نخبگان استانی و نمایندگان محترم مجلس انتخاب شوند، البته ملاک ما برای تصدی این جایگاه خطیر انقلابی‌گری، تعهد، دانش و تجربه است.

وی همچنین به سیاست‌های خارجی و داخلی دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود: در سیاست خارجی، دولت سیاست فعال ارتباط با همسایگان و کشورهای دوست را در دستور کار قرار داده است. شرکت در نشست شانگهای و سازمان همکاری های اکو در طول سه ماه گذشته در این چارچوب شکل گرفته و تعامل سازنده با همسایگان نیز از اولویت های کاری دولت بوده است.

وزیر کشور تصریح کرد: در سیاست داخلی هم دولت به تعهدات خود عمل کرد و در انتخاب استانداران و مدیران بر اساس شاخص و معیارهای مطرح شده عمل می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به رشادت های مردم استان ایلام در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: مردم غیور و انقلابی این سرزمین در سخت‌ترین دوران هم در مقابل ارتش رژیم بعثی عراق مقاومت می‌کرد و هم با گروهک تروریستی منافقین می‌جنگید.

‌وحیدی خطاب به استاندار جدید ایلام گفت: فصل جدیدی برای خدمت فراهم شده و با کمک مردم و همراهی و همدلی همه مسوولان باید مشکلات این استان برطرف شود.

وزیر کشور به نقش محوری و کلیدی مردم در عرصه های مختلف اشاره کرد و گفت : وظیفه مسوولان استانی است که الگوها و راهبردهایی را طراحی کنند که زمینه مشارکت مردم فراهم شود‌. هر استانی ویژگی ها و شرایط خاص خود را دارد و باید متناسب با این شرایط برنامه ها و الگوی پیشرفت را اجرایی کرد و دولت سیزدهم نیز این رویکرد را در راس برنامه های خود قرار داده است.

وی با اشاره به متعلق بودن دانشمند هسته‌ای شهید داریوش رضایی‌نژاد به استان ایلام، یادآور شد: این شهید والامقام تنها نمونه‌ای از جوانان دانشمند و تحصیلکرده این استان است که به دست ایادی رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.

وزیر کشور به وجود بیش از 700 اثر تاریخی در این استان اشاره کرد و اظهار داشت: این موضوع قدمت کهن و تاریخی ایلام را نشان می‌دهد که در طول هزاران سال ایلامیان مردمانی با فرهنگ و ریشه‌دار بوده‌اند.

وحیدی با اشاره به تشکیل صندوق‌های پیشرفت استانی در دولت سیزدهم اضافه کرد: منابع استانی و ملی لازم به این صندوق‌ها تخصیص داده می‌شود تا متناسب با برنامه‌ها و پروژه‌های تعریف شده در جهت حل مسائل گام برداریم.

وزیر کشور از عموم مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست با هماهنگی استاندار تلاش کنند هرچه سریع‌تر پروژه‌هایی که تاثیرگذاری بیشتری در حل و فصل نیازهای مردم دارند به سرانجام رسیده و تکمیل شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها