کد خبر: ۴۹۷۱۷۲
زمان انتشار: ۰۹:۱۱     ۱۰ آذر ۱۴۰۰
رییس سازمان سینمایی که از چندی پیش به دنبال آن بود تا سالن‌ها با ظرفیت کامل خود پذیرای تماشاگران باشند، اینک از توافق با وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا خبر داد.

به گزارش پایگاه 598، سینما‌های کشور نزدیک به دو سال می‌شود که به خاطر همه‌گیری کرونا، یا به‌طور کامل تعطیل بوده یا با نیمی از ظرفیت خود کار می‌کرده است.

رییس سازمان سینمایی، که از چندی پیش به دنبال آن بود تا سالن‌ها با ظرفیت کامل خود پذیرای تماشاگران باشند، اینک از توافق با وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا خبر داد. محمد خزاعی در این‌باره گفت: «اواخر هفته گذشته جلسه‌ای با معاون فنی سلامت محیط وزارت بهداشت در محل سازمان سینمایی داشتیم و توضیح دادیم که بسیاری از مردم، مدیران سالن‌های سینما و صنوف تقاضا کردند با توجه به فروکش کردن کرونا در پی واکسیناسیون سراسری شرایطی فراهم شود تا محدودیت سقف ظرفیت ۵۰ درصدی برای بلیت فروشی در سالن‌های سینما برداشته شود. با توجه به این درخواست و مذاکره، نشست‌هایی را هم، نمایندگان سازمان سینمایی با وزارت بهداشت انجام دادند که سر انجام با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت، موافقت شد فعالیت سالن‌های سینما به حالت عادی برگردد.»

رییس سازمان سینمایی افزود: «براساس این تصمیم، تمامی سالن‌های سینما با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند از ظرفیت خود برای بلیت‌فروشی استفاده کنند. بدیهی است که پروتکل‌های بهداشتی همچنان باید از طرف سینماداران و مخاطبان سینما رعایت شود.»

خزاعی گفت: «امیدواریم تصمیم جدید باعث شود تا دو باره سالن‌های سینما به رونق گذشته بازگردد و بخشی از ضرر‌های ناشی از همه‌گیری کرونا در دوسالِ اخیر جبران شود. لازم بود مانند بسیاری از مشاغل و کسب وکار‌ها سینماداران هم بتوانند به فعالیت عادی برگردند و از ظرفیت سالن‌ها استفاده کنند.»

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اظهار قدردانی از تعامل و همکاری وزارت بهداشت و درمان و ستاد مقابله با کرونا در این زمینه گفت: «بدیهی است سینما‌ها تابع پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا خواهند بود و هر وقت تصمیم جدیدی اتخاذ شود بدان پایبند خواهند بود.»

منبع: خبرآنلاین

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها