کد خبر: ۴۹۷۶۳۰
زمان انتشار: ۰۹:۴۲     ۲۰ آذر ۱۴۰۰
سخنگوی دولت در خلال بازدید از تحریریه روزنامه خراسان به تشریح نحوه تخصیص اعتبارات بودجه 1401 در قالب صندوق پیشرفت و توسعه ملی و استان پرداخت و گفت: اساساً برای این که تصمیم‌گیری به استان واگذار شود از قبل ردیف‌های اختصاصی داده نشده ، یکی از ویژگی‌های بودجه 1401 این است که ردیف‌ها حذف ‌شده است.

به گزارش پایگاه 598، علی بهادری جهرمی روز گذشته با حضور در موسسه فرهنگی هنری خراسان از بخش‌های مختلف این موسسه مانند شهر چاپ و تحریریه بازدید کرد و مدیران بخش‌های مختلف این موسسه درباره نحوه تولید محتوا تا چاپ روزنامه، توضیحاتی ارائه کردند. در این بازدید سید علی علوی، جانشین مدیر مسئول روزنامه خراسان با اشاره به سابقه بیش از 70 سال این روزنامه در انتشار مستمر، گزارشی از عملکرد این موسسه ارائه کرد. وی با ارائه گزارشی از فعالیت های موسسه فرهنگی هنری خراسان به عنوان بزرگ‌ترین هلدینگ رسانه ای کشوربا برشمردن ظرفیت های موسسه خراسان بیان کرد: موسسه خراسان به عنوان پرنفوذترین رسانه بلوک شرق کشور و بزرگ ترین رسانه فضای مجازی کشور با بیش از ۱۲ میلیون مخاطب خود را موظف به پیگیری مطالبات عمومی و امیدآفرینی می‌داند.

بهادری جهرمی سخنگوی دولت نیز با اشاره به نفوذ و ظرفیت های موسسه فرهنگی هنری خراسان در نقشه رسانه ای کشورسیاست گذاری این موسسه در تولید محتوا برای مخاطب عمومی را یکی از ویژگی های این هلدینگ رسانه ای در روزنامه خراسان و آخرین خبر دانست و گفت: هدف من نیز در دولت به عنوان سخنگو رساندن حرف آحاد مردم به دولت و رساندن حرف دولت به آحاد مردم است.

سخنگوی دولت در خلال بازدید با حضور در تحریریه خراسان، ضمن عرض خداقوت به اعضای تحریریه به برخی سؤالات درباره بودجه 1401 پاسخ داد. با توجه به این که طبق برنامه اعلام ‌شده از سوی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور بناست روز یک شنبه لایحه بودجه 1401 توسط دولت تقدیم مجلس شورای اسلامی شود و یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کارشناسان و مدیران استانی نحوه اجرای عدالت بودجه‌ای در لایحه بودجه پیش روست و دولت سیزدهم از لایحه بودجه منطبق بر آمایش سرزمینی و واگذاری اختیارات بودجه به مقامات محلی سخن گفته بود حضور سخنگوی دولت در تحریریه خراسان فرصتی بود تا جزئیات اجرایی بودجه 1401 را جویا شویم. علی بهادری جهرمی در پاسخ به این سؤال که برنامه دولت سیزدهم در لایحه بودجه 1401 برای حمایت و رفع ناعدالتی بودجه‌ای که سال‌های گذشته در حق کلان‌شهر مشهد با 30میلیون زائر و 1.3 میلیون حاشیه‌نشین این شهر با توجه به این که سالانه بخشی از اعتبارات و منابع زیرساختی این شهر صرف ارائه خدمات به زائران بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) می‌شود، چیست؟ گفت: اساساً یکی از ویژگی‌های مهم بودجه 1401 این است که مبتنی بر آمایش سرزمینی توزیع بودجه‌های استانی طراحی ‌شده ، طراحی و ایجاد صندوق پیشرفت و عدالت است.

وی افزود: صندوق پیشرفت و عدالت یک صندوق ملی و 31 صندوق استانی دارد. صندوق استانی تحت مدیریت محلی اداره می‌شود و استان با توجه به سند آمایش سرزمینی درباره آن تصمیم‌گیری می‌کند. صندوق‌های استانی یک بودجه ثابت برای عدالت توزیعی دارند که عدد ثابتی دارد. یک بخش بودجه غیر ثابت هم دارند که مبتنی بر آمایش سرزمینی است.

سخنگوی دولت گفت: استان خراسان رضوی هم از بخش خصوصی و هم از بخش عمومی توانمندی برخوردار است. برای توسعه طرح‌ها و نیازهای استانی صندوق پیشرفت و عدالت استانی وجود دارد. بالطبع حاشیه شهر مشهد هم جزو اولویت‌های این صندوق خواهد بود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها