کد خبر: ۴۹۷۹۴۳
زمان انتشار: ۱۰:۳۲     ۲۶ آذر ۱۴۰۰
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از دستگیری دو سر شبکه اصلی قاچاق ارز و طلا با گردش مالی ۳۴ میلیارد تومانی خبر داد و گفت: در همین راستا ۴۲ نفر از معامله‌ گران فردایی دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از مهر: رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از دستگیری دو سر شبکه اصلی قاچاق ارز و طلا با گردش مالی ۳۴ میلیارد تومانی خبر داد و گفت: در همین راستا ۴۲ نفر از معامله‌ گران فردایی دستگیر شدند.

سرهنگ علی ولی پور گودرزی، با اشاره به اقدامات و طرح‌های انجام شده در راستای کنترل بازار ارز و طلا طی یک ماهه گذشته، اظهار داشت: ۴۲ نفر از اخلالگران ارزی معاملات فردایی طلا و سوءاستفاده کنندگان از کارت ملی اجاره‌ای توسط مأموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ دستگیر شدند.

وی افزود: همچنین دو نفر از سر شبکه‌های تأثیرگذار در امر قاچاق ارز و طلا با گردش حساب ۳۴ میلیارد تومان شناسایی و دستگیر شدند.

احضار ۲۰ مدیر سایت‌های ارائه دهنده قیمت ارز و طلا

ولی پور گودرزی از کشف بیش از ۵۵ میلیارد تومان طلای آب شده و انواع ارز (دلار، یورو و غیره) از متهمان خبر داد و گفت: مدیران بیش از ۲۰ سایت و کانال در جهت قیمت گذاری نرخ ارز و طلا و به منظور جلوگیری از قیمت‌های کاذب احضار شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با اشاره به بازدید میدانی و برخورد قانونی با صرافی‌های غیرمجاز در پایتخت، تصریح کرد: تعداد ۲۰ صرافی که فعالیت غیرمجاز داشتند، شناسایی و با آنها برخورد شد.

به گفته وی، مأموران پلیس امنیت اقتصادی با اقدامات اطلاعاتی ده‌ها نفر دیگر از اخلال گران ارزی را شناسایی کردند و در شرف دستگیری هستند.

ارزش ریالی کالاهای مکشوفه قاچاق در ۸ ماهه سال جاری ۵۴۰ میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد افزایش داشته است

ولی پور گودرزی با اشاره به کشفیات کالای قاچاق در آذر ۱۴۰۰ تأکید کرد: یک میلیون و ۶۵۵ هزار و ۵۳۶ قلم انواع کالای پزشکی و دارویی قاچاق، ۵۷ هزار و ۱۶۴ عدد انواع لوازم خانگی، ۲۷۹ هزار و ۳۳۵ عدد لوازم آرایشی و بهداشتی و همچنین ۶ هزار و ۲۲۸ دستگاه لوازم صوتی و الکترونیکی تنها در آذرماه امسال کشف و ضبط شده‌اند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: همچنین بیش از یک تن مواد پتروشیمی، ۷ هزار و ۷۴۴ ثوب پوشاک کشف شده است.

وی از دستگیری ۴۱ قاچاقچی در تهران خبر داد و گفت: ۱۳ خودروی حامل قاچاق کشف و توقیف شده است و ارزش ریالی اموال مکشوفه به ۱۲۲ میلیارد تومان می‌رسد.

ولی پور گودرزی اظهار داشت: ارزش ریالی کالاهای مکشوفه قاچاق در ۸ ماهه سال جاری ۵۴۰ میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد افزایش داشته است

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها