کد خبر: ۴۹۸۳۶۶
زمان انتشار: ۱۱:۱۳     ۰۲ دی ۱۴۰۰
هفته پر استرس برای سرخابی ها؛
کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه‌ای از کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال ایران درخواست کرده تا نظر نهایی را درباره دو باشگاه پرسپولیس و استقلال اعلام کند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران از کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای درخواست کرده تا نظر نهایی خود را درباره آخرین وضعیت حضور پرسپولیس و استقلال اعلام کند. پیش از این از سوی کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای به دو باشگاه پرسپولیس و استقلال 3 ماه فرصت داده شده بود تا موانع قانونی حضور در لیگ قهرمانان آسیا از جمله، مالکیت مشترک، بدهی‌های مالیاتی، بدهی اشخاص و ... را برطرف کند.

چند روز پیش جلسه‌ای در این باره با حضور مدیران دو باشگاه پرسپولیس و استقلال، مسئولان کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای و رئیس فدراسیون فوتبال برگزار و سپس اعلام شد که مشکلات این دو باشگاه برای حضور در آسیا برطرف شده است اما داریوش مصطفوی رئیس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای روز گذشته در گفت‌وگو با تسنیم اعلام کرد که خطر حذف از آسیا کماکان پرسپولیس و استقلال را تهدید می‌کند.

اکنون خبر می‌رسد کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه‌ای از این کمیته خواسته نظر نهایی خود را در این باره اعلام کند. در این نامه 5 روز به این کمیته فرصت داده شده و گفته می‌شود این مهلت روز دوشنبه هفته آینده به پایان می‌رسد. اکنون امکان ثبت مدارک جدید وجود ندارد و در واقع کنفدراسیون فوتبال آسیا کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای را خطاب قرار داده تا نظر نهایی‌اش را اعلام کند. با این شرایط باید منتظر ماند و دید این کمیته چه نظری خواهد داد و سرنوشت پرسپولیس و استقلال برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا در سال 2022 چه خواهد شد. آنچه مشخص است اینکه گزارش کمیته استیناف باید طبق واقعیت موجود به AFC ارسال شود تا عواقب و پیامدهای بدی نداشته باشد.

مالکیت مشترک پرسپولیس و استقلال یکی از موانع صدور مجوز حرفه‌ای این دو باشگاه بود و گفته شد که قرار است پرسپولیس به وزارت اقتصاد واگذار شود و استقلال زیر نظر وزارت ورزش به کار خود ادامه دهد. بدهی مالیاتی بیش از 200 میلیاردی این دو باشگاه نیز مشکل دیگری است و با این شرایط باید تا هفته آینده منتظر ماند و دید چه اتفاقی رخ خواهد داد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها