کد خبر: ۴۹۸۳۹۴
زمان انتشار: ۱۴:۵۹     ۰۲ دی ۱۴۰۰
وزیر خارجه یمن:
وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن تاکید کرد که صنعا می‎تواند بدون استفاده از پهپادها و موشک‌ها به کشورهای متجاوز ضربه وارد کند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، «هشام شرف» وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن اعلام کرد صنعا میتواند بدون استفاده از پهپادها و موشک‌ها به کشورهای متجاوز عربی  از جمله عربستان سعودی خسارت وارد کند.

وی در گفت وگو با المیادین تاکید کرد: صنعا می تواند به روش های مختلف به متجاوزان عربی به ویژه آسیب وارد کند به گونه ای که عربستان در آینده ناامن شود.

هشام شرف  اعلام کرد: متجاوزان تلاش می‌کنند که ما را از لحاظ اقتصادی در تنگنا قرار دهند و کشور را منزوی کنند.

وی پیش از این اعلام کرد که دلیل تشدید تنش‌ها در تعدادی از جبهه‌های یمن این است که ائتلاف سعودی به این باور رسیده که در فشار آوردن علیه صنعا شکست خورده و تا زمانی که ائتلاف سعودی تمایل به ادامه جنگ داشته باشد، به ایستادگی در برابر آن ادامه می‌دهیم.

در روزهای اخیر حملات هوایی ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن از جمله صنعا پایتخت این کشور افزایش یافته و تاکنون ده‌ها غیرنظامی در این حملات کشته شدند.

جنبش انصارالله یمن نیز اعلام کرده که تسلیم فشارهای عربستان نخواهد شد و هرگونه حمله به مواضع غیرنظامی یمن، با پاسخی کوبنده‌تر از جانب نیروهای صنعا با حمله به عمق عربستان و هدف قرار دادن تاسیسات حیاتی این کشور همراه خواهد بود. عملیات موازنه بازدارندگی هشتم در همین راستا انجام شد.

عربستان سعودی از مارس 2015 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

بسیاری از کارشناسان تشدید حملات ائتلاف سعودی به یمن را ناشی از شکست این ائتلاف در تحقق اهداف خود در یمن می‌دانند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها