کد خبر: ۴۹۸۶۶۸
زمان انتشار: ۱۰:۴۳     ۰۸ دی ۱۴۰۰
همراه داشتن زنجیر چرخ در جاده‌ها الزامی است؛
رییس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: متاسفانه در روز‌های بارانی هفته گذشته شاهد وقوع تصادفات ناگواری در بخش حمل و نقل عمومی بار و مسافر بودیم.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ احمد شیرانی رییس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا، اظهار کرد: برابر اعلام هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی از امروز تا پایان روز یکشنبه مورخه ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ بارش شدید باران، برف جاده‌های اکثر استان‌های کشور بجز استان‌های شمالی و شمال غربی را در بر می‌گیرد و بر این اساس شرایط بسیار متفاوتی را در این چند روز در جاده‌های کشور ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: بارندگی‌ها به صورت برف و باران باعث افزایش خطر لغزندگی و یخزدگی در جاده‌ها می‌شود خطر انحراف از جاده و واژگونی در این وضعیت بیشتر می‌شود. در این زمان برای رانندگی در جاده‌ها می‌بایست از سرعت معمول و همیشگی کاسته شود.

سرهنگ شیرانی گفت: متاسفانه در ایام بارندگی‌های هفته گذشته شاهد وقوع تصادفات ناگواری در بخش حمل و نقل عمومی بار و مسافر بودیم که علت اصلی این حوادث بی توجهی رانندگان به لزوم کاهش سرعت در شرایط بارندگی و اتخاذ سرعت مطمئنه بود.

وی بیان کرد: اصرار رانندگان به رسیدن به مقصد در یک ساعت و زمان مشخص قبلی بدون در نظر گرفتن شرایط نامناسب آب و هوایی و عدم پیش بینی افزایش لغزندگی سطح راه‌ها در این شرایط از علل زمینه ساز این تصادفات بوده است.

سرهنگ شیرانی گفت: همراه داشتن زنجیر چرخ برای سفر‌های جاده‌ای در این فصل از الزامات سفر است و راننده می‌بایست در شرایط برفی آمادگی بستن زنجیر چرخ را داشته باشد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها