کد خبر: ۴۹۸۷۱۳
زمان انتشار: ۱۰:۱۲     ۰۹ دی ۱۴۰۰
یک مقام آمریکایی اعلام کرد که رئیس جمهور آمریکا احتمالا در گفت‌وگوی تلفنی قریب‌الوقوعش با رئیس جمهور روسیه درباره ایران نیز با او صحبت خواهد کرد.

 

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایسنا: یک مقام آمریکایی اعلام کرد که رئیس جمهور آمریکا احتمالا در گفت‌وگوی تلفنی قریب‌الوقوعش با رئیس جمهور روسیه درباره ایران نیز با او صحبت خواهد کرد.

به نقل از پایگاه اینترنتی کاخ سفید، یک مقام ارشد دولت آمریکا در یک کنفرانس خبری درباره تماس تلفنی آتی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به سوالاتی درباره محورهای این گفت‌وگو پاسخ داد.

او درباره ایران گفت: آن دو تا حدی در تماس تصویری چند هفته پیش‌شان در این باره صحبت کرده بودند و به نظرم آن‌ها احتمالا دوباره روز پنج شنبه در این‌باره صحبت خواهند کرد، با توجه به این‌که مذاکرات نیز در وین برقرار است و آمریکا، شرکای اروپایی ما و روس ها هماهنگی دقیق و همکاری سازنده ای در وین داشته‌ایم.

او افزود: بنابراین، من فکر می‌کنم رئیس‌جمهور دو کشور مایل خواهند بود در این‌باره گفتوگو کنند تا ببینند چطور همچنات می‌توانیم این هماهنگی و همکاری نزدیکی را که به عنوان بخشی از روند گروه P5+1 داشته‌ایم، حفظ کنند یا نه.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها