کد خبر: ۴۹۸۸۰۰
زمان انتشار: ۰۸:۳۵     ۱۱ دی ۱۴۰۰
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه واکسیناسیون برای دانش‌آموزان اجباری نیست، گفت: توصیه می‌کنیم تمام دانش‌آموزان بالای 12 سال واکسن بزنند.

به گزارش پایگاه 598، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس درباره ماجرای حذف شرط واکسن برای حضور در مدرسه و برگزاری امتحانات، اظهار کرد: از ابتدا هم در رابطه با واکسن کرونا، اجباری نبوده است و ما توصیه کردیم که دانش‌آموزان بالای ۱۲ سال، واکسن را تزریق کنند.

وی ادامه داد: اکنون هم مشخص شده است آن دسته از افرادی که واکسن تزریق کردند و مبتلا به اُمیکرون شدند، صدمه جانی نداشتند.

*گذشت 15 روز از تزریق دُز دوم واکسن کرونا، الزام ورود به مدرسه نیست

نوری با تأکید بر اینکه توصیه ما به جهت سلامت عزیزان دانش‌آموز بالای ۱۲ سال است، گفت: تا آنجا که اطلاع دارم در جلسه چهارشنبه گذشته ستاد کرونا اعلام شد که گذشت 15 روز از تزریق دُز دوم واکسن کرونا، الزام ورود به مدرسه نبوده است و ما هم تزریق واکسن را توصیه می‌کنیم.

وی با بیان اینکه بنده دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کردم و برای تزریق دُز سوم واکسن معلمان هم پیگیری کردم، گفت: قائل به این مسأله هستیم که با تزریق واکسن، ایمنی بدن بالا می‌رود و در صورت ابتلا، مقاومت می‌کند و همچنین آثار زیان‌باری که منجر به خدای ناکرده عمق بیماری و اثرات نامطلوب بیماری بر جسم می‌شود، کاهش چشم‌گیر می‌یابد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها