کد خبر: ۴۹۸۸۱۷
زمان انتشار: ۱۰:۵۰     ۱۱ دی ۱۴۰۰

بصیرت یعنی دشمن شناسی و وقت شناسی به موقعپایگاه 598: وقتی در روزشمار تاریخ میهن به دهمین ماه می رسیم، حوادث مهم و سرنوشت سازی را مشاهده می کنیم. یوم الله 9 دی که نقطه عطف و روز سرنوشت‌سازی در تاریخ انقلاب اسلامی است، در این روز با بصیرت مردم ولایتمدار فتنه آمریکایی صهیونیستی نقش بر آب شد. و روسیاهی برای معاندان نظام مقدس انقلاب اسلامی ماند و ملت ایران اسلامی روسفید از این امتحان خارج شدند و دست دشمنانی که می‌خواستند نظام مقدس انقلاب اسلامی را زیرسئوال ببرند رو کردند. مردم در یوم الله 9دی ثابت کردند که فرسنگ‌ها از خواص بی‌بصیرت و ساکنین فتنه جلوتر بوده و پای ارزش‌های اسلام و انقلاب ایستادند. مردم در 9دی ثابت کردند که در ایستادگی و پایبندی به اصول انقلاب و رهبری با هیچکس تعارف نداشته و تنها دل در گرو این نظام و رهبری دارند.

نقش تاریخی عاشورا و عشق مردم به سیدالشهدا(ع) در شکل‌گیری حماسه بی‌نظیر 9 دی برجسته و قابل توصیف بود، چرا که دشمنان با بهره‌گیری از افراد باسابقه انقلابی جریان اهداف شوم خود را پیش برده و در 9 دی ماه با حضور 40 میلیونی رسوایی بزرگی را برای استکبار و دشمنان رقم زدند. در شرایطی که نیروهای خودفروخته و فرومایه حرمت عاشورا را شکستند و در عزای حسینی خسارت‌هایی وارد کردند و این جنایت را مرتکب شدند قلب ملت ایران جریحه‌دار شد و این شنان از شعور و شعار و فهم و درک و بصیرت ملت ایران اسلامی است که الگو و سرمشق قرار گرفته است. نسل حاضر بدانید که عقبه این موارد عوامل نفوذی‌های آمریکا بودند که برای براندازی قدرت سوم جهانی آمده بودند و متاسفانه هیچ قداست و ارزشی برای فتنه‌گران مهم نبود.

حماسه نهم دی ثابت کرد مردم ایران در بزنگاه‌ها و مواقع حساس پای آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستاده‌اند و هرگز حاضر نیستند دستاوردهای انقلاب را فدای امیال فتنه‌انگیزان کنند.

13 دی ماه سال 1388 هم روزی حساس و بسیار مهمی برای کشور عزیزمان است. صبحگاه جمعه ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۸ سردار قاسم سلیمانی در حمله هلی‌کوپتری آمریکایی‌ها در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. در این حمله همراه با سلیمانی، ابومهدی المهندس، فرمانده حزب الله عراق و قائم مقام بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و شمار دیگری از رزمندگان عراقی به شهادت رسیدند. حمله فوق به دستور مستقیم رییس جمهوری ایالات متحده صورت گرفت.

قاسم سلیمانی از فرماندهان مبارزه علیه داعش در عراق و سوریه است. که آمریکای جنایت کار با بوجود آوردن گروهی بنام داعش که گروهی سلفی بود که پس از سقوط صدام در عراق و خلاء قدرت در این منطقه، پدید آمد. ایران برای حفظ امنیت و کنترل منطقه، مبارزه با این گروه را آغاز کرد. در سال ۲۰۱۱م نیرو‌های تحت فرمان سلیمانی از جمله لشکر فاطمیون و تیپ زینبیون جهت مبارزه با داعش و نیرو‌های شورشی راهی سوریه شدند. همچنین در سال ۲۰۱۴ شهر موصل به تصرف داعش درآمد و بغداد، پایتخت عراق نیز تا مرز سقوط پیش رفت؛ قاسم سلیمانی با سازماندهی بخشی از نیرو‌های حشد الشعبی نقش مؤثری در اخراج داعش از عراق داشت. حیدر العبادی نخست‌وزیر وقت عراق، از قاسم سلیمانی به عنوان یکی از اصلی‌ترین متحدان عراق در مبارزه با داعش نام برد. سلیمانی در نامه‌ای خطاب به آیت الله خامنه‌ای که ۳۰ آبان ۱۳۹۶ش در رسانه‌های ایران منتشر شد، پایان داعش را اعلام کرد و از برافراشته شدن پرچم سوریه در البوکمال از شهر‌های سوریه در نزدیکی مرز عراق خبر داد. روزنامه اسرائیلی هاآرتص، سلیمانی را متهم به حضور در عملیات موشکی علیه اسرائیل و اقدام علیه یهودیان دنیا کرده است.

فعالیت های سپاه قدس ایران در کنار دیگر مبارزان ضد گروه های تروریستی در نهایت سبب شد تا داعش در کشورهای عراق و سوریه نابود شود. بخشی از پاسخ آیت‌الله خامنه‌ای به نامه قاسم سلیمانی درباره پایان سیطره داعش: شما با متلاشی ساختن تودۀ سرطانی و مهلک داعش نه‌فقط به کشور‌های منطقه و به جهان اسلام بلکه به همۀ ملت‌ها و به بشریت خدمتی بزرگ کردید.

سردار شهید سلیمانی را می توان به عنوان عمل گراترین شخصیت در تراز انقلاب اسلامی یاد کرد و مکتب حاج قاسم، مکتب پاکیزگی و صبر و زمان شناسی و عشق به خدا و اهل بیت و ولایت و مردم است. مکتب حاج قاسم اصرار بر اصول و بی توجهی به حاشیه، مراقبت زبان و قلم و تحلیل و مکتب عمل گرایی در تراز انقلاب اسلامی است.

 

و رویداد مهم دیگر در این دی ماه حادثه ی 19 دی قم می باشد. حركت اصلی مردم شهر قم در اعتراض به مقاله‌ توهین‌آمیز روزنامه‌ اطلاعات، صبح روز دوشنبه، 19 دی 1356 با تعطیلی بازار و راهپیمایی طلاب و بازاریان آغاز شد. حادثه 19 دی قم سرآغاز سلسله حوادثی بود كه سیزده ماه ادامه یافت تا در نهایت به پیروزی انقلاب اسلامی منجر شد. «محمدحسن ظریفیان یگانه» كه خود یكی از شاهدان است، در خصوص تعداد شهدا چنین نظر می‌دهد: «شبی كه ماجرای غم‌انگیز 19 دی به وقوع پیوست، صحبت از حدود 80 شهید بود و خود من هم همچون بقیه‌ مردم بر مبنای صدای گلوله قضاوت می‌كردم... ولی بعدها كه آب‌ها از آسیاب افتاد... تعداد شهدا به تعداد انگشتان دست تقلیل یافت. اسناد ساواك هم جز 4 شهید را به ما اطلاع نمی‌دهد.»

امام‌خمینی سركوب قیام 19 دی را نشانه نزدیك بودن پیروزی انقلاب اسلامی و استیصال رژیم شاه تلقی كرد و از فعالان سیاسی خواستند كه از طرح بحث لزوم اجرای قانون اساسی خودداری نمایند، چرا كه این امر به مفهوم حفظ نظام سلطنتی خواهد بود در حالی كه تمام مشكلات از وجود همان رژیم است و تنها راه باقی مانده سقوط آن است و برای همدردی و جدیت در مبارزه، درس‌های خودشان را به مدت یك هفته تعطیل و مهم‌تر از همه اینكه برای نشان دادن اهمیت مسئله‌، فریضه‌ مهم نمازجماعت را نیز تعطیل كردند. قیام خونین مردم قم با الهام از پیام‌های حضرت امام خمینی (ره) نقش راهبری درپیروزی انقلاب اسلامی داشت.

این رویدادهای مهم در دی ماههای انقلاب اسلامی و نقش اساسی مردم در این رویدادها همه نشان از بصیرت و دشمن شناسی، و وقت شناسی به موقع توسط مردم می باشد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها