کد خبر: ۴۹۸۸۲۶
زمان انتشار: ۱۱:۱۹     ۱۱ دی ۱۴۰۰
کشته شدن ۱۰۰ تروریست به دست نیروهای حشد شعبی در دیالی عراق و کشف تسلیحات در چاهی در غرب عراق که آمریکایی‌ها آنرا پنهان کرده بودند از مهمترین اخبار امنیتی این کشور است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، «صادق الحسینی» سخنگوی محور دیالی حشد شعبی عراق از کشته شدن بیش از 100 تروریست که در میان آنها 20 سرکرده داعش قرار دارد در جریان عملیات حشد شعبی در سال 2021 خبر داد.

وی افزود: در سال 2021 ما دستاوردهای امنیتی مهمی داشتیم. بیش از 10 هسته خطرناک داعش متلاشی شدند.

الحسینی گفت: از دستاوردهای دیگر حشد شعبی اینکه در حوزه استحفاظی آنها هیچ عملیات ربایشی رخ نداد که این حاصل خون‌های پاک رزمندگان حشد شعبی است.

کشف و خنثی سازی 200 بمب در الانبار عراق

یک منبع امنیتی در حشد شعبی عراق از کشف وخنثی سازی 200 بمب در استان الانبار خبر داد که در جریان عملیات پیشدستانه در شرق شهر الرمادی رخ داد.

این منبع به کشته شدن چهار داعشی در مناطق صحرایی الانبار هم اشاره کرد و گفت: در جریان عملیاتی که به دنبال ورود اطلاعاتی مبنی بر حضور تکفیری‌ها در مناطق صحرایی غرب الانبار انجام شد، این داعشی‌ها کشته شدند.

شهادت یک نیروی حشد شعبی در دیالی

یک منبع امنیتی در دیالی از شهادت و زخمی شدن دو نفر از نیروهای حشد شعبی در حمله داعش خبر داد.

وی گفت عناصر تروریستی داعش به نیروهای حشد شعبی بین دو روستای عین لیله و کوکجان در شمال شرق ناحیه العظیم حمله کردند.

منبع مذکور تاکید کرد در این حمله یک نفر شهید و دو نفر مجروح شدند.

نیروهای امنیتی پس از این حمله مکان حمله را محاصره کردند و عناصر داعش مجبور به فرار شدند.

«فتاح العزاوی» فرمانده گردان چهارم تیپ دیالی حشد شعبی اعلام کرد: ما در جریان دفع یورش داعش که به کشته شدن چند داعشی منجر شد، یک شهید دادیم و دو نفر از نیروهای ما هم زخمی شدند. نیروهای حشد شعبی تروریست‌ها را تا مسافت‌های دوردست تعقیب و آنها را مجبور به فرار به سوی تپه های «حمرین» کردند.

نواحی و مناطق اطراف «العظیم» همواره به دلیل خلأهای امنیتی هدف حملات مکرر عناصر داعش می شود.

تسلیحاتی که آمریکایی‌ها در چاهی در غرب عراق پنهان کرده بودند

سرتیپ «صلاح العیساوی» فرمانده تیپ یکم حشد شعبی با اعلام اینکه « نیروهای امنیتی مقادیر زیادی سلاح و بمب و گلوله‌ها توپ در داخل چاهی در جنوب فلوجه در استان الانبار مخفی کرده بودند»، گفت: این منطقه به دست داعش سقوط نکرده بود که این  منجر به سئوالاتی درباره علت مخفی کردن این تسلیحات در منطقه مذکور می‌شد.

العیساوی فاش  کرد: این تسلیحات کشف شده برجای مانده از داعش نیست بلکه سلاحی است که به ارتش منحل شده صدام مربوط می‌شود که آمریکایی‌ها هنگام ورود به این منطقه بر آن دست یافته و به دلایل نامشخص آنرا در این منطقه پنهان کرده بودند.

دستگیری مسئول انتقال تروریست‌های انتحاری و مواد منفجره در بغداد

واحد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق از دستگیری مسئول انتقال تروریست‌های انتحاری و مواد منفجره در بغداد خبر داد.

در بیانیه رسمی واحد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق آمده که نیروهای امنیت و انضباط حشد شعبی با همکاری نیروهای امنیتی در بغداد یک تروریست داعشی را که مسئول انتقال تروریست‌های انتحاری و بمب‌های کنار جاده‌ای بوده در شمال بغداد دستگیر کرده‌اند.

این بیانیه افزوده که دستگیری این فرد پس از دریافت مجوزهای قضائی لازم بوده است.

انهدام مواضع داعشی در غرب عراق

یک منبع امنیتی عراقی از انهدام مخفیگاه داعشی در جریان عملیات پیشدستانه در مناطق صحرایی الانبار خبر داد.

این منبع همچنین اعلام کرد: نیروهای امنیتی یک خودرو حامل داعشی‌ها را در مناطق صحرایی غرب الانبار منهدم و همه تکفیری‌هایی که در آن قرار داشتند را کشتند.

تداوم بمباران شمال عراق از سوی جنگنده‌های ترکیه

جنگنده‌های ترکیه برای دومین بار طی چند ساعت گذشته استان دهوک در اقلیم کردستان عراق را بمباران کردند.

یک منبع امنیتی  عراقی گفت: جنگنده‌های ترکیه مجددا مناطق را  در کوهستان «متین» مشرف به روستای «سکرا» در منطقه «نهیلی» از توابع شهر «العمادیه» را بمباران کردند.

منبع مذکور گفت: هنوز حجم خسارت‌های ناشی از این بمباران مشخص نیست.

جنگنده‌های ترکیه روز جمعه هم در حملاتی هوایی  مناطقی را در کوهستان «کاره» در شهر العمادیه واقع در شمال استان دهوک اقلیم کردستان هدف قرار دادند.

به گفته شاهدان عینی جنگنده‌های ترکیه دو بار کوهستان «کاره» را بمباران کردند.

شهر العمادیه در استان دهوک و در نزدیکی مرز با ترکیه است که ارتش ترکیه به بهانه حضور نیروهای «پ ک ک» در این منطقه، اقدام به بمباران آن می‌کند و این امر، باعث وارد آمدن خسارت گسترده‌ای به شهروندان غیرنظامی شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها