کد خبر: ۴۹۸۹۷۳
زمان انتشار: ۱۴:۴۸     ۱۳ دی ۱۴۰۰
قیمت محصولات سایپا امروز دوشنبه ۱۳ دی ماه ۱۴۰۰ نوسانی بین یک تا چهار میلیونی را تجربه کرد. قیمت پراید ۱۱۱ امروز با یک میلیون تومان افزایش به ۱۸۸ میلیون تومان رسید. قیمت ساینا هم امروز یک میلیون تومان افزایش یافت و با قیمت ۱۹۴ میلیون تومان به فروش رسید.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فرارو: قیمت محصولات سایپا امروز دوشنبه ۱۳ دی ماه ۱۴۰۰ نوسانی بین یک تا چهار میلیونی را تجربه کرد. قیمت پراید ۱۱۱ امروز با یک میلیون تومان افزایش به ۱۸۸ میلیون تومان رسید. قیمت ساینا هم امروز یک میلیون تومان افزایش یافت و با قیمت ۱۹۴ میلیون تومان به فروش رسید.

 قیمت کوئیک دنده‌ای امروز دوشنبه ۱۳ دی ماه افزایشی یک میلیون تومانی داشت و به ۱۹۷ میلیون تومان رسید. قیمت کوئیک اتوماتیک پلاس هم با همین نرخ افزایش امروز به ۲۸۵ میلیون تومان رسید. قیمت تیبا دو پلاس، اما امروز چهار میلیون تومان نسبت به روز گذشته کاهش یافت و ۲۰۰ میلیون تومان به فروش رسید.

قیمت محصولات ایران خودرو امروز دوشنبه ۱۳ دی ماه ۱۴۰۰ نوسانی بین یک تا پنج میلیون تومانی را تجربه کرد. تندر ۹۰ امروز پنج میلیون تومان گران شد و به ۴۴۰ میلیون تومان رسید. پژو پارس هم امروز با یک میلیون تومان افزایش قیمت ۲۸۲ میلیون تومان معامله شد.

قیمت سمند EF7 یک میلیون تومان افزایش یافت و به ۲۶۱ میلیون تومان رسید. سمند سورن ELX هم امروز دو میلیون تومان گران شد و ۲۷۲ میلیون تومان معامله شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ پنج امروز پنج میلیون تومان افزایش یافت و ۳۲۰ میلیون تومان معامله شد. در حالیکه قیمت ۲۰۶ تیپ دو یکی میلیون تومان کاهش یافت و به ۲۷۳ میلیون تومان رسید. قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک امروز دو میلیون تومان نسبت به روز گذشته افزایش یافت و به ۵۵۲ میلیون تومان رسید. در حالیکه پژو ۲۰۷ دنده‌ای امروز یک میلیون تومان ارزان و ۳۶۶ میلیون تومان در بازار آزاد خودرو معامله شد.

قیمت خودرو‌های ایران‌خودرو در بازار آزاد

وانت آریسان ارزان‌ترین خودرو تولیدی ایران‌خودرو در بازار آزاد محسوب می‌شود و در دسته وانت‌های تک‌کابین قرار می‌گیرد. ارزان‌ترین خودرو سواری تولید شده ایران‌خودرو در بازار آزاد رانا Lx است. رانا با موتور TU5 از نظر پیشرانه با خودرو‌های ۲۰۶ تیپ پنج، پژو پارس، پژو ۲۰۷ و پژو ۴۰۵ رقابت دارد.

با وجود توقف تولید رانا، نسخه به روزرسانی شده رانا پلاس توسط ایران‌خودرو روانه بازار شد. بعد از رانا Lx، پژو ۴۰۵ و سمند Lx ارزان‌ترین محصولات داخلی ایران خودرو به حساب می‌آیند. در سوی مقابل گران‌ترین خودرو داخلی ایران‌خودور دنا پلاس توربو اتوماتیک است. دنا پلاس توربو اتوماتیک از موتور EF7 توربو بهره می‌برد و مجهز به جعبه دنده شش سرعته است. همچنین جدیدترین خودرو داخلی ایران‌خودرو تارا دنده دستی است و همین حالا دومین محصول گران‌قیمت ایران‌خودرو به شمار می‌رود.

همچنین قرار است نسخه اتوماتیک تارا به زودی وارد بازار شود. پژو پارس اتوماتیک نیز ارزان‌ترین محصول ایران‌خودرو با جعبه دنده اتوماتیک است. بین مدل‌های مونتاژی ایران‌خودور پژو ۵۰۸ بیشترین قیمت را دارد و کنار سوزوکی گرند ویتارا اتوماتیک در دسته خودرو‌های گران‌تر از یک میلیارد قرار می‌گیرد.

پراید ۱۳۲ ارزان‌ترین خودرو سایپا است. پراید وانت قیمت بیشتری نسبت به دیگر مدل‌های خانواده پراید دارد و پراید وانت پلاس نیز از کوئیک دنده‌ای و ساینا دنده‌ای قیمت بیشتری دارد. تیبا به عنوان جایگزین پراید روانه بازار شد و در حال حاضر مدل صندوقدار این خودرو ارزان‌ترین محصول تولیدی سایپا به شمار می‌رود.

بعد از تیبا صندوقدار، ساینا دنده‌ای ارزان‌ترین خودرو در حال تولید توسط سایپا محسوب می‌شود. ساینا دنده‌ای در واقع نسخه به روزرسانی شده تیبا است. تیبا دو یا تیبا هاچبک بعد از تیبا صندوقدار و ساینا، ارزان‌ترین خودرو تولید شده سایپا هستند. همه تولیدات داخلی سایپا از جمله تیبا، تیبا ۲، ساینا، کوئیک، ساینا s، کوئیک در بخش پیشرانه یکسان هستند.

این خودرو‌ها به یک پیشرانه ۱۵۰۰ سی سی و جعبه دنده پنج سرعته مجهز شده‌اند. گران‌ترین خودرو تولید داخل سایپا در بازار آزاد شاهین است. شاهین جدیدترین خودرو تولیدی سایپا نیز به شمار می‌رود.

شاهین از نظر پیشرانه دارای همان موتور تیبا است که برای جبران توان ناکافی به توربو مجهز شده است. تنها خودرو شرکت ساییپا با جعبه دنده اتوماتیک، کوئیک اتومات است. کوئیک اتوماتیک پلاس هم به تنها پیشرانه تولید شده سایپا یعنی M15 مجهز شده است. بین مدل‌های مونتاژی سایپا نیز سیتروئن C3 و کیا سراتو قیمت بیشری دارند.

پراید برای چندمین بار بازهم گران‌تر شد

پراید برای چندمین بار بازهم گران‌تر شد

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها