کد خبر: ۴۹۹۰۶۷
زمان انتشار: ۱۳:۲۷     ۱۵ دی ۱۴۰۰
در نشست حزب حاکم ترکیه؛
رئیس‌جمهور ترکیه به احزاب مخالف هشدار داده است که اگر در اعتراض به دولت به خیابان‌ها بیایند، با واکنش تند حامیانش روبرو خواهند شد.

به گزارش پایگاه 598، ترکیش مینوت، «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه به احزاب مخالف هشدار داده است که اگر در اعتراض به دولت به خیابان‌ها بیایند، با واکنشی مشابه واکنش به کودتاچیان در شب کودتای نافرجام ۲۰۱۶ از سوی حامیانش روبرو خواهند شد.

رئیس جمهور ترکیه که روز سه شنبه در نشست حزب حاکم عدالت و توسعه (AKP) در آنکارا صحبت می‌کرد، از انتقاد احزاب مخالف از دولت او در پی بحران اقتصادی ابراز نارضایتی کرد و احزاب اپوزیسیون را متهم کرد که فقط در آستانه انتخابات با مردم در ارتباط هستند و وقتی آرای آنها را به دست می‌آورند، آنها را فراموش می‌کنند. اردوغان در عین حال از حزب خود به خاطر ارتباط نزدیک با مردم، گوش دادن به مشکلات و یافتن راه حل تمجید کرد.

احزاب اپوزیسیون ترکیه و مخالف اردوغان خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام هستند.

از سوی دیگر رئیس جمهور ترکیه به دلیل کاهش بسیار زیاد ارزش لیر و سطح تورم بی سابقه به شدت زیر فشار انتقادها قرار دارد.

طی چند سال گذشته، ترکیه از رکود در اقتصاد خود با نرخ تورم و نرخ بیکاری بالا رنج می‌برد. مخالفان اردوغان، او را به عدم مدیریت اقتصاد، خالی کردن خزانه دولت و ایجاد حکومت تک نفره در کشوری که مخالفان سرکوب و زندانی می‌شوند، متهم می‌کنند.

منبع: مهر
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها