کد خبر: ۴۹۹۳۱۲
زمان انتشار: ۱۲:۱۵     ۲۰ دی ۱۴۰۰
شهردار پایتخت قول مساعد داده است تا ناوگان اتوبوسرانی تا پایان سال با همراهی دولت از طریق اختصاص 1000 دستگاه جدید، نوسازی و بهسازی شود.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس، بیست و یکمین جلسه از طرح رصد در منطقه ۲۱ با حضور پرویز سروری، رئیس شورای عالی استان‌ها و نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران، محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران، میثم مظفر، رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران، اعضای شورایاری منطقه، حسین کاشانی پور شهردار منطقه۲۱ و سایر مدیران منطقه ای؛ بیست و یکمین جلسه طرح رصد در منطقه۲۱ برگزار شد.

حسین کاشانی پور شهردار منطقه 21 در ابتدای این جلسه گفت: در تامین سرانه های خدماتی تمامی تلاشمان در مجموعه خدمتگزار شهرداری منطقه۲۱، بر این مهم متمرکز است تا برای شهروندان فهیم این بخش از تهران، شرایط و امکانات شهری را به بهترین و مطلوب ترین شکل ممکن فراهم کنیم.

وی ادامه داد: ایجاد شهری آباد و پیشرو، همچنین داشتن شهروندانی مکرم و برخوردار از جمله اصول مدنظر مدیریت شهری مبتنی بر بیانیه گام دوم و ایجاد آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی است. سعی بر این است تا زیرساخت ها و امکانات شهری در سطح تمامی محله های سیزده گانه منطقه۲۱ گسترده شود.

در ادامه این جلسه زارعی معاون برنامه ریزی و سرمایه انسانی منطقه ۲۱ تهران ضمن معرفی اجمالی منطقه در توضیح موضوعات و چالش های منطقه گفت: شاخص مصوب برای تعیین و تامین سرانه های هفت گانه خدماتی، براساس جمعیت ساکن تعریف شده است. در منطقه۲۱ به نسبت شهروندان ساکن در آن، میانگین بودجه و همچنین مبحث سرانه ها متوازن نیست. امیدواریم با عنایت و نگاه ویژه شورای اسلامی شهر تهران این مهم برطرف گردد.

وی همچنین با اشاره به اهم اقدامات مدیریت شهری منطقه۲۱ در حوزه های مختلف افزود: در طرح تحول نگهداشت شهر، به لطف خداوند رتبه مطلوب و امتیاز مناسبی را دریافت کرده ایم. چالش های پیش روی پروژه های کوچک و بزرگ مقیاس احصاء شده، دستورالعمل های اجرایی خاص آن ابلاغ شده و با کمک سایر نهادهای متولی امر خدمت رسان در حال پیگیری است.

در ادامه این جلسه رضایی دبیر دبیران شورایاری منطقه۲۱ افزود: ساخت و سازهای متعدد و مجتمع های بزرگ متاسفانه بدون توجه به سرانه های هفت گانه خدماتی انجام می‌گیرد. می بایست با فرهنگ سازی از ظرفیت صنایع و کارخانجات در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی شرکتی شان بهره برد تا آنان نیز در رفع برخی از مشکلات شهری همراه مدیریت شهری باشند.

در ادامه اعضای شورایاری، نمایندگان جامعه نخبگی و فعالین اجتماعی منطقه و محلات به بیان مشکلات و چالش های منطقه پرداختند و پیگیری رفع موضوعات مطرح شده را از مدیران شهری و نمایندگان مردم تهران در شورای اسلامی خواستار شدند.

سروری رئیس شورای عالی استان‌ها در نشست طرح رصد گفت: تمام تلاش ما در دوره ششم شورا بر این نکته متمرکز است تا مسائل و مشکلات شهر تهران برطرف شود. در مبحث حمل ونقل عمومی و توسعه خطوط مترو همتی جدی و ملی طلب می شود. دکتر زاکانی شهردار پایتخت قول مساعد داده اند تا ناوگان اتوبوسرانی تا پایان سال با همراهی دولت با تزریق هزار دستگاه جدید، نوسازی و بهبود شود.

وی ادامه داد: با طرح رصد که بسیار کارآمد است، حرکت های نمایشی به اتفاقات اجرایی و عملیاتی تبدیل شده اند. خوشحالیم که امروز مدیریت جهادی در شهرداری تهران حکم فرماست. انشاالله اتفاقات مبارکی در راه است. اقتدار امروز ما در خدمت صلح است.

سروری تاکید کرد: طرح رصد، بانک اطلاعاتی موثر و مفیدی را در اختیار نظام مدیریت شهری تهران قرار می دهد با توکل به خداوند و با اولویت بندی پروژه ها، اقدامات مطلوبی صورت خواهد گرفت. پروژه های خرد و کلان براساس نیازهای کوچک و بزرگ شهروندان شکل می‌گیرند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: کارشناسان طرح رصد با دریافت گزارش ماهیانه ارسالی از سوی محله ها، روند انجام پروژهای و برنامه ها را پیگیری می‌کند. مدیران اجرایی باید در صحنه عمل و میدان باشند. از منظر امام صادق(ع)، انسان خائن و ناکارآمد در یک جایگاه هستند.

سروری افزود: با طرح رصد، شورایاران از انزوا درآمده و با تمام قوا به عنوان بازوهای یاریگر مدیریت شهری و افکار خلاق و مولد به میدان عمل آمده اند. با حضور جناب آقای کاشانی پور شهردار منطقه۲۱ که از مدیران جهادی هستند، انشاءالله شاهد رقم خوردن اتفاقات و برنامه های خوبی خواهیم بود.

آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: در طرح رصد که از ابتدای دوره ششم شورا در دستورکار جدی قرار گرفت، مسائل و معضلات شهر تهران را پیگیری می‌کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها