کد خبر: ۴۹۹۳۳۲
زمان انتشار: ۱۳:۰۳     ۲۰ دی ۱۴۰۰
معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: امروز دوران تحقیر ملت‌ها، محاصره اقتصادی و جنگ و تجاوز به پایان رسیده و پیروزی قطعا متعلق به دولت‌ها و ملت‌های مبارز است.

به گزارش پایگاه 598، محسن رضایى معاون اقتصادی رئیس‌جمهور به دعوت رسمى کشور نیکاراگوئه و به نمایندگى از رئیس‌جمهور کشورمان، به منظور شرکت در مراسم تحلیف آقاى دانیل اورتگا با استقبال رسمى وارد این کشور شد.

رضایی در دیدار مسئولان و مدیران فرهنگی و رسانه‌ای نیکاراگوئه با اشاره به نقش فرهنگ و تعاملات فرهنگی در نزدیکی ملت‌ها به یکدیگر بر تلاش مضاعف مسئولان ایران و نیکاراگوئه در راستای افزایش همکاری‌های فرهنگی و رسانه‌ای دو کشور تاکید کرد.

وی در جریان این سفر عصر یکشنبه به وقت محلی با رئیس سازمان فرهنگ نیکاراگوئه، رئیس رسانه‌های دولتی، رئیس سازمان سینمایی و مدیر خبرگزاری دولتی نیکاراگوئه و رئیس موزه روبنداریو نیکاراگوئه دیدار و گفتگو کرد.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور در این دیدار با بیان اینکه فرهنگ، رسانه و آموزش در تعمیق روابط ملت‌ها حائز اهمیت است، اظهار داشت: فرهنگ دل‌ها و روح ملت‌ها را به هم نزدیک‌ کرده و آنها را با هم منسجم می‌کند.

رضایی خاطرنشان کرد: اگر ملت‌ها با هم منسجم نباشند مقاومت در برابر زورگویی دشمنان سخت و دشوار می‌شود.

وی با اشاره به سوابق تاریخی هنر و ادبیات و فرهنگ دیرینه ایرانی و قرابت مردم دو کشور در مبارزه علیه مستکبران، تصریح کرد: باید توسعه و تعمیق روابط فرهنگی و رسانه‌ای میان دو ملت و دو کشور را جدی بگیریم و از آن حمایت کنیم.

مسئولان و مدیران فرهنگی و رسانه ای نیکاراگوئه نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر معاون اقتصادی رئیس‌جمهور کشورمان به نیکاراگوئه و با اشاره به پیشرفت‌ها و توسعه جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری و رسانه‌ای خواستار توسعه همکاری‌ها و تبادلات فرهنگی میان دو کشور شدند.

دوران تحقیر ملت‌ها، محاصره اقتصادی و جنگ و تجاوز به پایان رسیده است

محسن رضایی عصر روز گذشته به وقت محلی در دیدار با «دنیس مونکادا»وزیر امور خارجه نیکاراگوئه، با اشاره به اینکه خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه آمریکای لاتین دوستی و همکاری‌های خوبی دارد، گفت: جمهوری اسلامی ایران به دنبال توسعه روابط راهبردی با نیکاراگوئه است.

وی خاطرنشان کرد: باید در دوره جدید تلاش کنیم در سطوح مختلف بین المللی، اقتصادی و تجاری، علمی و فرهنگی،  صنعت و انرژی همکاری‌های فی مابین را توسعه بیشتری دهیم.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با انتقاد از قلدرمآبی و زورگویی آمریکایی‌ها و دخالت آنان در امور داخلی کشورها، اظهار داشت: زورگویی و محاصره اقتصادی آمریکا قطعا تاثیری در مقاومت و ایستادگی ملت‌های مقاوم و آزاده جهان بویژه ایران و نیکاراگوئه نداشته و‌ نخواهد داشت.

رضایی ادامه داد: امروز دوران تحقیر ملت‌ها، محاصره اقتصادی و جنگ و تجاوز به پایان رسیده و پیروزی قطعا متعلق به دولت‌ها و ملت‌های مبارز است.

وی با بیان اینکه امروز آمریکا شدیدترین تحریم‌ها را علیه ملت ایران اعمال کرده اما دولت و ملت ایران با مقاومت خود علیه این توطئه‌ها توانسته پیروزی‌های فراوانی بدست آورد، تصریح کرد: این افتخاری برای ایران و نیکاراگوئه است که پرچمدار مقاومت در برابر اعمال فشار قدرت‌های زورگو هستند.

«دنیس مونکادا»وزیر امور خارجه نیکاراگوئه نیز در این دیدار با تقدیر از حضور معاون رئیس جمهور کشورمان برای شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهور نیکاراگوئه،گفت: حضور نماینده جمهوری اسلامی ایران در این مراسم برای دولت و ملت نیکاراگوئه بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به ایستادگی ایران و نیکاراگوئه در برابر امپریالیسم و اعمال فشار قدرت‌های زورگو، اظهار داشت: مقاومت ملت ایران و پیشرفت‌های این کشور علی‌رغم دشمنی و کارشکنی‌ها الگویی برای همه انقلابیون جهان است.

وزیر امور خارجه نیکاراگوئه با اشاره به اهتمام روسای جمهور دو‌کشور بر گسترش روابط و همکاری‌های فی مابین افزود: دولت نیکاراگوئه آماده توسعه و تقویت مناسبات و همکاری‌های همه‌جانبه با جمهوری اسلامی ایران است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها