کد خبر: ۴۹۹۵۵۹
زمان انتشار: ۱۰:۱۰     ۲۳ دی ۱۴۰۰
سرلشکر موسوی:
فرمانده کل ارتش با بیان اینکه انقلاب اسلامی آفریننده دستاوردهای کم نظیری است که قابل مقایسه با قبل از آن نیست، گفت: مهمترین دوره بعد انقلاب دوران درس آموز دفاع مقدس است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس، سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم اختتامیه همایش ملی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و بحث شناخت و گرفتن تجربه از گذشته گفت: رهبر انقلاب فرمودند دشمنان انقلاب تحریف زمان گذشته و حال را دنبال می کنند. راهزنان فکر و عقیده زیاد هستند و حقیقت را از دشمن نمی توان شنید.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی آفریننده دستاوردهای کم نظیری بوده که قابل مقایسه با قبل از آن نیست، افزود: مهمترین دوره بعد انقلاب دوران درس آموز دفاع مقدس است.

سرلشکر موسوی به تشییع بی نظیر شهدا در ایام فاطمیه اشاره کرد و گفت: ما اگر کاری هم نکنیم، دفاع مقدس در امتداد عاشورا و جنس آن جنس کربلایی و عاشورایی است و راه خود را طی خواهد کرد.

وی ادامه داد: همانطور که دشمنان اهل بیت خیمه اهل بیت را آتش زدند برای این بود که جنس عاشورا و پیام آن باقی نماند اما عاشورا راه خود را پیدا می کند.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه یکی از ثمرات مهم دفاع مقدس خانواده و فرزندان شهدا هستند که سبب تضمین موفقیت کشورند، گفت: این خانواده ها ارزش های دفاع مقدس هستند و برای حفظ و نشر این آثار نیز ماموریت و مسولیت مهمی داریم فرزندان شهدا و گفت گو با آنان دارای اهمیت است و این ارزش بسیار بالایی دارد.

فرمانده کل ارتش ادامه داد: فرزندان شهدا پایبندی چند جانبه به آرمان های شهدا دارند و این یکی از آثار و ارزش های دفاع مقدس است.

وی گفت: آموزه های دفاع مقدس مورد نیاز امروز کشور است و هر کس مقابل دنیای کفر از حق و آرمان خود دفاع کند پیروز است و این اصل کلام دوران دفاع مقدس است.

وی اظهار داشت: هر لحظه دوران دفاع مقدس، درس آموز و با برکت است و باید این لحظات را مرور کنیم و بفهمیم که نسلی که دفاع مقدس را ندیده‌ چقدر به این فرهنگ نیاز دارد. ما کشور مظلوم و تنهایی بودیم در مقابل دنیا و همه ابزارهای آنان به پیروزی رسیدیم.

فرمانده کل ارتش گفت: نسل امروز و فردا باید تک تک ثانیه ها و لحظه ها را درک کنند تا بدانند هیچ بن بستی وجود ندارد چرا که ما راه بن بست شکنی را بارها امتحان کردیم.

سرلشکر موسوی تاکید کرد: هیچ چیزی نمی تواند مانع کند شدن و انحراف ما از دوران دفاع مقدس شود.

وی گفت: دشمن نقاط ضعف و اشتباهات ما را برجسته می کند و موفقیت های بزرگ را هم سیاه نمایی می کند. باید عوامل قوت و بالفعل خود را هنرمندانه روایت کنیم. کارهای زیادی انجام شده اما کارهای باقی مانده زیادی باقی مانده است.

فرمانده کل ارتش با اشاره به اسطوره سازی در فیلم های غربی بیان داشت: ما عظمت های زیادی در طول ۸ سال دفاع مقدس آفریدیم و باید آن را ترویج و به نمایش بگذاریم. این نعمت و مسئولیت فوق العاده است و جانبازان، ایثارگران و خانواده های شهدا چشمشان به این است که ببینند ما چه می کنیم.

وی اضافه کرد: دشمن جنگ رسانه ای برای اثر گذاری دارد و شبهاتی را به غلط و با سوء نیت طراحی و اجرا می کند. نباید اجازه دهیم دشمن درباره چیزی که کشور را به اوج افتخار و عزت می رساند شبهه آفرینی کند.

سرلشکر موسوی بیان داشت: نسل جوان ما بیش از دیگران به دانستن ارزش ها و افتخارات دفاع مقدس نیازمند است. نسل امروز با تنوع و تعدد منابع ذائقه متفاوتی پیدا کرده‌ و جلب رضایت آن سخت است اما امروز ابزارهایی داریم که می توانیم هر آنچه را می خواهیم به نسل بعد منتقل کنیم.

فرمانده کل ارتش گفت: دفاع مقدس راه خود را می رود و کاملا بدیهی است که سال ها طول می کشد ابعاد دفاع مقدس را تبیین کنیم و آن را کاملا روشن کنیم. باید روی نقاط تثبیت فکر و آن تقویت کنیم و اگر چنین نباشد دشمن از فرصت استفاده و ان را آلوده می کند و جا به جا نشان خواهد داد.

وی گفت: نسل بعد از ما هم باید روی این موضوع کار کنند. برخی حوادث هر روز دور و محو می شوند اما حوادثی مانند عاشورا هر روز ابعاد تازه تری به خود می گیرد. نسل بعد از ما بیش از ما باید ابعاد تازه دفاع مقدس را پیدا کند و آن را ترویج کند.

فرمانده کل ارتش به بازدارندگی دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: همین تشییع میلیونی شهدا آن هم در شرایط سخت کنونی، دشمن را به این باور رسانده است که نباید کار جدیدی علیه ایران انجام دهند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها