کد خبر: ۴۹۹۵۸۲
زمان انتشار: ۱۰:۵۸     ۲۳ دی ۱۴۰۰
اتفاقات عجیب در جام ملت‌های آفریقا تنها محدود به زدن سوت پایان بازی در دقیقه ۸۵ نمی‌شود و این رقابت‌ها حاشیه‌های دیگری هم داشته است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، تقریباً هر دوره از رقابت‌های جام ملت‌های آفریقا با حاشیه همراه بوده است. امسال هم داور بازی تیم‌های مالی و تونس تصمیمی جنجالی گرفت که این قاعده در مورد جام ملت‌های قاره سیاه در سال 2021 نفی نشده باشد.

در حالی که در یک مسابقه فوتبال هر ثانیه‌ از زمان بازی می‌تواند سرنوشت مسابقه را تغییر دهد، جانی سیکازوه داور اولین بازی گروه F‌ جام ملت‌های آفریقا در میان بهت و ناباوری تماشاگران ترجیح داد که سوت پایان بازی را در دقیقه 85 به صدا درآورد. همانطور که انتظار می‌رفت اعضای تیم ملی تونس که یک بر صفر بازی را باخته بودند به این تصمیم داور زامبیایی معترض شدند.

داور که متوجه اشتباهش شد دستور ادامه بازی را صادر کرد اما او تصمیم گرفته بود که یک بار دیگر خشم تونسی‌ها را برانگیزد و این بار با دمیدن در سوت خود به نشانه پایان بازی در دقیقه 89. به این ترتیب سیکازوه برای دومین بار قبل از تمام شدن وقت قانونی بازی پایان آن را اعلام کرد. این بار بازیکنان دو تیم به رختکن‌ها رفتند اما با مداخله مسئولان و ناظر کنفدراسیون فوتبال آفریقا بار دیگر اعلام شد که اعضای دو تیم باید به زمین مسابقه برگردند تا نه تنها 20 ثانیه باقی مانده از وقت قانونی بلکه 3 دقیقه وقت تلف شده‌ای که برای نیمه دوم محاسبه شده بود را به پایان برسانند.

بازیکنان مالی مطابق دستور به زمین بازی برگشتند اما بازیکنان تونس حاضر به بازگشت به زمین مسابقه نشدند. به همین دلیل این احتمال وجود دارد که تونس 3 بر صفر بازنده اعلام شود یا حتی کنفدراسیون فوتبال آفریقا دستور اخراج این تیم از جام ملت‌های آفریقا را صادر کند.

این اتفاقات انتقاد دبیرکل سابق کنفدراسیون فوتبال آفریقا را در پی داشت. مصطفی مراد فهمی در این خصوص گفت: متاسفانه این دوره از مسابقات جام ملت‌های آفریقا که به میزبانی کامرون در حال برگزاری است با اتفاقات تلخ و عجیبی دنبال می‌شود و به مضحکه جهان تبدیل شده است.

وی افزود: در کنار فجایعی مثل اتفاقات داوری مسابقه تونس برابر مالی که زودتر از وقت قانونی با سوت داور تمام شد برنامه ریزی ضعیف بازی‌ها بسیار عجیب و بی‌سابقه است. بازی گامبیا و موریتانی با 45 دقیقه تاخیر برگزار شد بدون آنکه حتی در این خصوص اطلاع رسانی شود. نکته جالب اینجاست که حتی سرود ملی موریتانی در این بازی به اشتباه پخش شد که بسیار تاسف برانگیز بود. به نظر می‌رسد در فوتبال آفریقا به جای پیشرفت شاهد عقب‌گرد هستیم. در بازی دیگر درگیری کارلوس کی‌روش سرمربی مصر با یکی از تماشاگران مایه تاسف بود. مربی که باید ناراحتی و اندوه هوادار مصر پس از شکست در بازی را درک کند رفت تا با او درگیر شود. این اتفاقات بسیار تلخی است که پایانی در مسابقات این دوره ندارد و رقابت‌ها را به مضحکه جهان تبدیل کرده است.

در همین حال گزارش های روز گذشته از این مسابقات نشان می‌دهد کمیته برگزاری جام ملت‌های آفریقا نتوانسته یک دستگاه اتوبوس برای انتقال بازیکنان تیم ملی الجزایر به محل تمرینات این تیم را فراهم کند و الجزایری‌ها از جمله ریاض محرز شاخص‌ترین ستاره این تیم روز گذشته با چند دستگاه ون راهی تمرین شدند. این تصویر به سوژه رسانه‌ها در خصوص شکل برگزاری جام ملت‌های آفریقا تبدیل شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها